در گزارش فاکس نیوز درباره‌ استراتژی جدید دولت آمریکا، مواضع مریم رجوی منعکس می‌شود که طی آن استقبال مردم ایران از رویکرد جدید دولت آمریکا را اعلام می‌کند.

فاکس نیوز

تلویزیون فاکس نیوز در ۱۴ اکتبر ۲۰۱۷ به انعکاس مواضع مریم رجوی درباره موضعگیری اعلام استراتژی جدید رئیس جمهوری آمریکا در قبال خلافت اسلامی! پرداخت.

اریک شان

اریک شان از تلویزیون فاکس نیوز در ابتدا گفت که ترامپ به خلافت اسلامی! اخطار می‌دهد، و صریحا اعلام کرد که برجام را بازتایید نخواهد کرد. ترامپ نظام را متهم به داشتن «چشم‌اندازی شیطانی برای آینده» کرد و اعلام کرد که «توافق اتمی فقط به تروریسم پاداش می‌دهد.»

ترامپ

فاکس نیوز سپس به انعکاس بخشی از سخنان ترامپ در سخنرانی تعیین استراتژی جدید آمریکا می‌پردازد: «تأسف‌بارترین بخش توافق برای ایالات متحده این است که همه پول پیش‌پرداخت شد، که کسی تابحال نشنیده، به‌جای این‌که در آخر توافق وقتی نشان دادند به قوانین بازی پایبند بوده‌اند پرداخت شود. اما آنچه انجام شده دیگر انجام شده و به همین دلیل در نقطه کنونی هستیم...»

مایکل والتس

قسمتی از گزارش فاکس نیوز، اختصاص پیدا می‌کند به انعکاس مواضع مایکل والتس از فرماندهان پیشین نیروهای ویژه آمریکایی. او می‌گوید: «به‌نظرم این یکی از بدترین توافقات دیپلوماتیک بوده که آمریکا در تاریخ مدرن وارد آن شده است؛ به برنامه موشک بالستیک و تروریسم پاسخ نمی‌دهد. حتی تحت نظام بازرسی که ایران اجازه ورود بازرسان را داده تا تأیید کنند که در حال ایجاد برنامه تسلیحات اتمی نیست، ما اجازه رفتن به تأسیسات نظامی را نداریم، مگر این‌که از ماه‌ها قبل درخواست کنیم. لذا رئیس‌جمهور دیگر نپذیرفت که خودش و ایالات متحده به این امر پایبند باشند... این رئیس‌جمهور در تلاشست تا برنامه اتمی و همه فعالیت‌های شرورانه ایران را متوقف کند، به‌جای این‌که فقط آنرا منجمد کرده باشد و مقداری زمان بخرد...»
اریک شان خطاب به مایکل والتس می‌گوید: «شما به تأسیسات نظامی اشاره کردید و این‌که بازرسان آژانس تحت توافق به هیچ‌یک از آنها نمی‌روند؛ یک بار به پارچین رفته‌اند. به‌تازگی گروه اصلی اپوزیسیون شورای ملی مقاومت ایران در هفته گذشته شواهدی را فاش کرد و گفت، اینها تأسیسات نظامی است که در آن فعالیت مشکوک نظامی صورت می‌گیرد. آنها اپوزیسیون ایران هستند که تهران را یک رژیم تروریست نامیده و می‌گویند: بالأخره با تهران مقابله خواهد شد. بگذارید بخشی از سخنان مریم رجوی را پخش کنم که پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران است.»

مریم رجوی

در این قسمت بخشی از سخنان مریم رجوی پخش می‌شود که در آن از استقبال مردم ایران از رویکرد جدید دولت آمریکا خبر می‌دهد، رویکردی که «درد و رنج مردم ایران را تحت حاکمیت این رژیم به‌رسمیت می‌شناسد، به سالیان سیاست اشتباه پایان می‌دهد و در کنار مردم ایران در اشتیاق آنها برای تغییر رژیم و استقرار آزادی و دموکراسی قرار می‌گیرد.» مریم رجوی سپس می‌افزاید: «این رژیم نشان داده که توان اصلاح از درون و تغییر رفتار را ندارد. این یک دیکتاتوری دینی است و بر سرکوب داخلی و صدور تروریسم متکی است. تنها راه‌حل، تغییر رژیم توسط مردم و مقاومت ایران است.»


در همین زمینه:

سخنرانی ترامپ درباره استراتژی جدید آمریکا علیه خلافت اسلامی!
ترامپ در سخنرانی اعلام استراتژی جدید، درباره‌ی برجام چه گفت؟
استراتژی جدید آمریکا و سلسله اقدامات اجرایی

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه