صدای آمریکا براساس گزارش شورای ملی مقاومت ایران اعلام کرد که بیش از دو هزار نفر از مالباختگان در مقابل «مجلس» دست به تظاهرات ضد حکومتی زدند.


قوانین فاسد

صدای آمریکا در گزارشی درباره تظاهرات مالباختگان در ۱ آبان در تهران نوشت: «بنا به گزارش شبکه فاکس نیوز و به نقل از شورای ملی مقاومت ایران، جمعیتی از ایرانیان در اعتراض به آنچه «غارت سپرده های بانکی و قوانین فاسد» نامیدند در مقابل مجلس ایران دست به تظاهرات زدند.»

دو هزار نفر

صدای آمریکا که به ویدئو منتشر شده از طرف شورای ملی مقاومت ایران استناد می‌کرد، جمعیت تظاهرکنندگان را بیش از دو هزار نفر اعلام کرد که در برابر «مجلس» خلافت اسلامی! دست به اعتراض زده بودند.


مردم فریب

صدای آمریکا به نقل از شورای ملی مقاومت ایران گفت که تظاهر کنندگان به هنگام محاصره شدن از طرف نیروی انتظامی شعار می‌دادند: «نیروی انتظامی خجالت، خجالت»، «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر مردم فریب».


جسورتر

صدای آمریکا در همین گزارش یادآور می‌شود که شبکه فاکس نیوز در هفته گذشته، طی گزارشی اعلام کرده بود که «اعلام همبستگی پرزیدنت ترامپ با مردم ایران در سخنرانی‌اش در مورد توافقنامه برجام، مخالفان حکومت ایران را جسورتر کرده است.»


سیاسی

صدای آمریکا می‌نویسد: براساس گزارش‌ها «این تظاهرات در اعتراض به موسسات بانکی دولتی که قادر به پس دادن سپرده ها و یا سود بانکی حاصل از این سپرده‌ها به مردم نیستند آغاز شد. در حالی که این اعتراضات سال گذشته شروع شد، امسال اما رنگ و بویی سیاسی به خود گرفته است.» [صدای آمریکا ۲ آبان ۹۶]
این موسسات بنا به اذعان حکومت‌گران، وابسته به «قوه قضاییه»، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی هستند. [به عنوان نمونه: صاحبان موسسات اعتباری و بانک مرکزی] پس بی‌دلیل نبود که نیروی انتظامی برای سرکوب تظاهرکنندگان به جلوی «مجلس» آمده بود و البته از طرف مالباختگان با لقب داعشی نشاندار شد. [تظاهرات مالباختگان در برابر «مجلس»؛ «لاریجانی قاضیه، با دزدها هم بازیه»]

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه