شورای ملی مقاومت ایران با انتشار اطلاعیه‌ای بر روی پوشاندن واقعیت خسارات ناشی از زلزله توسط خلافت اسلامی! دست گذاشت.


پنهان‌کاری

خلافت اسلامی! در هراس از خشم عمومی می‌کوشد تا ابعاد واقعی خسارت‌های ناشی از زلزله را از دیدگان پنهان نگه‌دارد. زلزله‌ای که علاوه بر ایجاد ویرانی‌های گسترده‌ی مادی موجب از دست رفتن جان‌های بسیاری شد. طی این زمین‌لرزه برخی از مناطق استان کرمانشاه به‌طور کامل منهدم شده است.

آمار واقعی!

رسانه‌های خلافت اسلامی! تا ظهر ۲۲ آبان ۹۶ از حدود ۳۵۰ کشته و ۶ هزار مجروح سخن گفتند، این درحالی‌ست که بنابر اظهار منابع محلی آمار قربانیان بسا فراتر از آمارهای رسمی اعلام شده است و بسیاری از مجروحان به‌دلیل فقدان کمترین امکانات پزشکی در معرض جان‌باختن هستند.


جعفری

محمدعلی جعفری «فرمانده سپاه»، ساعت ۱۴ روز ۲۲ آبان در یک مصاحبه تلویزیون کوشید تا ابعاد تلفات ناشی از زمین‌لرزه را محدود جلوه دهد. جعفری گفت: «تعداد اندكی زیر آوار مانده‌اند و كمك های ضروری امروز به همه مناطق زلزله رسیده و یا قبل از غروب آفتاب خواهد رسید.»
برخلاف ادعای جعفری، هر لحظه بر شمار قربانیان افزوده می‌شود. منابع محلی تصریح می‌کنند که «هزاران نفر از مردم در شهرها و روستاهای دورافتاده زیر آور هستند و كمترین كمكی به آنها نرسیده است و بیمارستان‌های مناطق زلزله‌زده امكان پذیرش مصدومان را ندارد.»


شورای ملی مقاومت ایران

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران طی اطلاعیه‌ای تصریح می‌کند که در ایران تحت سلطه‌ی خلافت اسلامی!، همواره «قربانیان حوادث طبیعی مانند زلزله و سیل»، «بسیار بالاتر از استانداردهای جهانی است زیرا از یك سو تمامی سرمایه‌های كشور» توسط حکومت‌گران «چپاول می‌شود یا صرف سركوب داخلی و صدور تروریسم و جنگ افروزی و پروژه های اتمی می‌شود و خانه‌های مسكونی مردم در شهرها و روستاهای كشور از حداقل مقاومت در مقابل این حوادث برخوردار نیست» و از سوی دیگر حکومت‌گران «از به خدمت گرفتن امكانات ضروری برای نجات آسیب‌دیدگان و معالجه مصدومان و مجروحان خودداری می‌كنند و اولویت آنها جلوگیری از اعتراضات مردمی از سوی آسیب‌دیدگان و ممانعت از رسیدن كمك‌های مردمی به این مناطق و یا به غارت بردن این كمك ها است.»


مریم رجوی

پیشتر مریم رجوی ضروری دانسته بود که برای نجات جان‌ها، هم‌میهنان «در غرب ایران به‌ویژه جوانان دلیر»، به «نجات مردمی که زیر آوار مانده‌اند، برخیزند و به‌مصیبت‌زدگان این حادثه کمک کنند.» زیرا در برابر «اهمال و بی‌مسئولیتی» کارگزاران خلافت اسلامی! برای نجات جان‌ها، مریم رجوی راه‌حل را در «همبستگی» و «یاری رساندن به‌مصیبت‌زدگان» می‌داند؛ چرا که «نجات» جان‌ها از نظر مریم رجوی «یک وظیفه مقدس ملی است.» [پیام‌‌های مریم رجوی و آنتونیو گوترز خطاب به مصیبت‌دیدگان از زلزله]


در همین زمینه:

زلزله؛ «مسکن مهر» بنا شده بر روی گسل
رحمانی فضلی، تاریکی شب، و قربانیان زلزله کرمانشاه
تسلیت کمیساریای کمک‌های بشردوستانه اتحادیه اروپا به زلزله‌زدگان ایران

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه