العربیه در انعکاس کنفرانس دوستان ایران آزاد به موضع‌گیری استیونسون توجه داد که در آن تصریح کرده بود: سیاست غرب منجر به گسترش نفوذ سپاه در عراق شد.


لیست‌گذاری سپاه

تلویزیون العربیه در گزارشی از کنفرانس دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا گفت: «دوستان اپوزیسیون ایران در پارلمان اروپا خواستار متوقف کردن سیاست مماشات با رژیم ایران و قرار دادن ممانعت از نقض حقوق‌بشر در ایران به‌عنوانی جزئی از برنامه رسمی دیپلوماسی اروپا شدند. آنها همچنین خواستار قراردادن سپاه پاسداران ایران در لیست تروریستی شدند.»
این نمایندگان «از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواستند که ایزوله کردن رژیم ایران را تشدید کنند به‌جای اینکه دنبال برقراری پل همکاری و گفتگو با این رژیم باشند زیرا که در آمدهای اقتصادی این رژیم در اقتصادی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که سپاه پاسداران کنترل آن را به‌دست دارد و برای ارتقاء موشکهای بالستیکی و گسترش نفوذ نظامیش برای ایجاد جنگهای مذهبی و بی‌ثبات کردن خاورمیانه به‌کار برده می‌شود.»

مریم رجوی

به گزارش العربیه مریم رجوی در این کنفرانس گفت: «ما خواستار خروج فوری سپاه پاسداران و شبه‌نظامیانش از سوریه و کشورهای دیگر هستیم». او همچنین «خواستار متوقف شدن فوری برنامه موشکی بالیستیکی و محروم کردن رژیم از همکاری با سیستم بانکی جهانی» شد.


استیونسون

العربیه موضع‌گیری استیونسون، نمانیده سابق پارلمان اروپا را منعکس کرد که در آن نقش مخرب سپاه در منطقه را مورد تاکید قرار داده بود: «غرب وقتی که رژیم ایران را هم‌پیمان در جنگ با داعش قلمداد کرد درست عمل نکرد درصورتی‌که این رژیم داشت نفوذش در عراق را گسترش می‌داد که با استفاده از سپاه پاسداران و سپاه قدس این کاررا انجام می‌داد تا اینکه در آنجا علیه اهل سنت کشتار کند.»


در همین زمینه:

مریم رجوی؛ سیاست قاطعیت برای ممانعت از جنگ
پارلمان اروپا و کنفرانس روزجهانی حقوق بشر

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه