ای یو ریپورتر در گزارشی از جلسه دوستان ایران آزاد به سخنرانی مریم رجوی پرداخت که خواستار اخراج سپاه از کشورهای منطقه شده بود.


موضع شرکت‌کنندگان

ای یو ریپورتر در گزارشی که روز ۱۶ آذر منتشر کرد به جلسه‌ای در پارلمان اروپا پرداخت که سخنران اصلی آن مریم رجوی بود. ای یو ریپورتر در مورد این جلسه که توسط گروه دوستان ایران آزاد برگزار شده بود نوشت: «شرکت کنندگان در این نشست به‌شدت دخالت‌های مخرب رژیم ایران را در سراسر منطقه از جمله سوریه، عراق، لبنان و یمن و حمایت از شبه‌نظامیان افراطی و گروه‌های تروریستی، محکوم کردند.»

وضعیت نظام ایران

به گزارش ای یو ریپورتر، مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران در سخنرانی خود گفت: «از لحاظ اقتصادی، رژیم ایران در آستانه ورشکستگی قرار دارد. به‌لحاظ اجتماعی، آنها بیش از هر زمان دیگر ایزوله شده‌اند».


ضرورت مؤاخذه

مریم رجوی عدم مواخذه‌ی نظام ولایت فقیه به خاطر سیاست‌های ماجراجویانه‌اش را یک اشتباه توصیف کرد و گفت: «تا زمانیکه جامعه بین‌الملل این رژیم را به‌خاطر رفتار مخرب خود مورد مؤاخذه قرار ندهد، آخوندها به ماجراجویی‌های خطرناک خود ادامه خواهند داد. راه‌حل نشان‌دادن قاطعیت است، نه دادن امتیازات. متأسفانه اتحادیه اروپا ارزش‌های خود را رها کرده تا تجارت با آخوندها را گسترش بدهد. اتحادیه اروپا چشم خود را به نقض فاحش حقوق‌بشر در ایران بسته است».


نقشی که اروپا باید داشته باشد

از نظر مریم رجوی، «اتحادیه اروپا می‌تواند نقش مثبتی در صلح و ثبات در خاورمیانه ایفا کند». پس ضروری‌ست که «رژیم ایران را در برابر جنایات خود علیه مردم ایران و به‌ویژه قتل‌عام در سال ۱۹۸۸» قرار داده و «محکوم کند.» به گفته مریم رجوی، کشورهای اروپایی «می‌بایست خواهان اخراج سپاه پاسداران ایران و نیروهای وابسته به آن از سوریه و سایر کشورهای منطقه باشند، هم‌چنین توقف برنامه موشکی بالیستیک رژیم» باید به خواست اتحادیه اروپا تبدیل شود.
رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران تاکید کرد: «عدم پیروی از این فراخوانها باید منجر به تحریم نفتی رژیم و دور نگه‌داشتن آنها از دسترسی به سیستم بانکی بین‌المللی گردد».


در همین زمینه:

پارلمان اروپا و کنفرانس روزجهانی حقوق بشر
کنفرانس در پارلمان اروپا در انعکاس العربیه
مریم رجوی؛ سیاست قاطعیت برای ممانعت از جنگ

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه