۳۱۰
۳۰تیر ۹۶ مراسم گرامیداشت اصغر نحوی پور در قطعه ۳۱۰ بهشت زهرا برگزار شد. اصغر نحوی پور از پهلوانان و جوانمردان شهرری بود  که در تاریح ۲۴ تیر به دست نیروی های سپاه در متروی شهرری اعدام خیابانی شد.

تختی
در مراسم گرامیداشت او که با حضور دوستان، خانواده، فرهنگیان  و بسیاری از ورزشکاران و جوانمردان شهرری برگزار شد، مزار وی توسط حاضران گلباران گشت. برخی از دوستان اصغر در این مراسم سخنرانی کردند و به قتل ناجوانمردانه وی توسط سپاه اعتراض کردند. برخی از پیشکسوتان حاضر نیز طی سخنرانی هایشان، اصغر نحوی پور را از ادامه دهندگان راه تختی خواندند.


نماد عدالت
خانواده اصغر نحوی پور طی مراسم، بسیار بی تابی می‌کردند و از حضرت علی و امام حسین ـ امام اول و سوم شیعیان ـ طلب یاری می‌کردند. علی بن ابیطالب و حسین بن علی برای پیروان مذهب شیعه نماد «عدالت» و «ایستادگی در برابر ظلم» هستند. حاضران در برابر ظلم ولایت فقیه از این نمادهای تاریخی یاد می‌کردند. به همین خاطر بر بالای مزار اصغر نحوی پور نوشته شده بود: «السلام علیک یا حسین مظلوم»

راه علی
مرثیه سرایی که بر سر مزار اصغر نحوی پور حاضر شده بود، می‌سرود:
در راه علی اگر هلاکم سازند
اهل نظر آیینه زخاکم سازند
گویند که ناپاک مبر نام علی
من نام علی برم که پاکم سازد
و در ادامه خواند:
به دنیا دل مبنده هرکه مرده

اطلاعات سپاه
نیروهای اطلاعات سپاه که در صحنه حاضر شده بودند با بلندگو اعلام کردند که اگر فیلم و عکس گرفته شود مراسم را تعطیل می‌کنند، آنها ضمن کنترل جمعیت، بنرهایی را که در گرامیداشت یاد اصغر نحوی پور نصب شده بود جمع کردند.

فیلابی
پهلوان مسلم اسکندر فیلابی از پهلوانان ملی ایران طی اطلاعیه ای درباره اصغر نحوی پور نوشت:
«روز شنبه ۲۴تیر یک جوان ورزشکار به‌نام اصغر نحوی‌پور که رسم جوانمردان را در ورزش و زورخانه کسب کرده بود وقتی در مترو شهرری، بی‌حرمتی و توهین یک آخوند پست و سفله به یک دختر جوان به بهانه بدحجابی را مشاهده کرد نتوانست بی‌تفاوت بماند و از حق مظلومان دفاع نکند. اصغر نحوی‌پور پس از گوشمالی آخوند رذل در حالی‌که عمامه و عبای وی را روی زمین می‌کشید فریاد می‌زد: «من فرزند ایرانم، ما از دست آخوندها خسته شده‌ایم، ما آخوند نمی‌خواهیم، این چه مملکتیه، این چه جامعه اسلامیه، اینها به اسم اسلام دارن دزدی می‌کنند، این آخوندها همه شون دزدند، ما از دست آخوندها جونمون به لبمون رسیده، من از هیچ چیز نمی‌ترسم...»»
پهلوان اسکندر فیلابی در ادامه اطلاعیه اش می‌افزاید: «پس از این عمل قهرمانانه و در حالی‌که مردم حاضر در محل وی را تشویق می‌کردند مزدوران مسلح امنیتی رژیم در وحشت از گسترش خشم مردم از فاصله‌ای بسیار نزدیک با شلیک کلاشینکف وی را هدف قرارداده و به شهادت رساندند.»

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه