مالباختگان در ۱ آبان در برابر «مجلس» دست به تظاهرات زدند. آنها «رئیس قوه قضاییه» را همبازی دزدان خطاب کردند و با نیروی انتظامی درگیر شدند.


تسلیم نخواهند شد

صبح روز ۱ آبان حدود ۲ هزار نفر از مالباختگان در برابر «مجلس» دست به تجمع اعتراضی زدند. آنها بعد از ماه‌ها تظاهرات و راهپیمایی علیه غارتگران و با هدف بازستاندن پول‌های به یغما رفته‌شان این اعتراض را برپا کردند؛ در حالیکه به تازگی تحصن شبانه‌روزی آنها بعد از ۳۳ روز پایداری با حمله نیروهای ضد شورش برچیده شده بود؛ مالباختگان با تجمع امروز خود نشان دادند که برابر زورگویی سارقان تسلیم نخواهند شد.
مالباختگان شعار می‌دادند: «سپرده‌های مردم آزاد باید گردد»
و درباره موسسه کاسپین وابسته به سپاه فریاد می‌زدند: «کاسپین دزدی کرده، دولت حمایت کرده»


پیوند «دولت» و سپاه

پیوند «دولت» روحانی با سپاه، شاید برای آنها به معنی تفاهم و نزدیکی باشد اما برای هزاران نفر از مالباختگان چیزی به غیر از انباشته شدن سینه‌ها، از کینه‌ها نیست؛ مضمونی که خود را در شعار «دزدی نهادینه شده دل‌ها پر از کینه شده» نشان می‌داد.


بی‌اثری توپ و تانک و مسلسل

هنگامی که تظاهرکنندگان، تصمیم به راهپیمایی از جلوی «مجلس» گرفتند، نیروی انتظامی مانع از اقدام آنان شد، شاید آنها می‌ترسیدند که سیل جمعیت روانه‌ی بیت خلیفه شود و کنترل اوضاع از دست سپاه خارج شود. مالباختگان هنگامی که با ممانعت نیروی انتظامی از حرکتشان مواجه شدند شعار می‌دادند: «توپ، تانك، مسلسل دیگر اثر ندارد»


استقبال با سنگ

در نهایت امر، غارت‌شدگان محاصره‌ی نیروی انتظامی را درهم شکسته و طی یک درگیری با نیروی انتظامی راه خود را به سمت میدان بهارستان باز می‌کنند. سپس یگان موتوری نیروی انتظامی وارد صحنه می‌شود که مالباختگان با پرتاب سنگ به استقبال آن می‌روند در حالیکه شعار می‌دادند:
« یا حجه بن الحسن ریشه ظلم رو بکن» و «مرگ بر خائنین»
در خلال درگیری‌ها شعارهای اعتراضی نیز اوج می‌گرفت. مالباختگان خطاب به نیروی انتظامی شعار می‌دادند: «می‌کشم، می کشم آن‌که برادرم کشت»


اوج شعارها

اما اوج شعارها آنجایی بود که تظاهرکنندگان، منصوب خامنه‌ای در «قوه قضاییه»؛ آملی لاریجانی را سوژه شعارهای خود قرار دادند و فریاد برآوردند: «لاریجانی قاضیه، با دزدها هم بازیه»
و با کنایه به نیروهای سرکوبگر حاضر در صحنه می‌گفتند: «پلیس برو دزد رو بگیر»


مرگ بردیکتاتور

هنگامی که تظاهرکنندگان در میدان بهارستان تحت محاصره و ضرب وشتم نیروهای سرکوبگر قرار می‌گیرند، شعار «مرگ بردیکتاتور» طنین‌انداز می‌شود. در نقطه‌ی مقابل نیروهای سرکوبگر اقدام به پاره کردن پلاکاردها می‌کنند با این هدف که معترضین را متفرق کنند، اما مالباختگان شعار می‌دهند: «داعشی داعشی » و در ادامه می‌افزایند: «می‌کشم می‌کشم آنکه برادرم کشت»


در همین زمینه:

فریاد مالباختگان خطاب به خامنه‌ای: «دزدی چرا آزاده؟»

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

 

نوشتن دیدگاه