حسن روحانی اعلام کرد که علت غارت شدن سپرده‌گذاران موسسات اعتباری، سپرده‌گذاری آنها بوده است!


مقصر!

حسن روحانی در پایان جلسه روسای سه قوه خلافت اسلامی! در حالیکه توسط برادران لاریجانی همراهی می‌شد، انگشت اشاره‌ی خود را به سمت صدها هزار نفر غارت‌شده‌ موسسات اعتباری گرفت و آنها را مقصر از دست دادن اموالشان معرفی کرد.

چماقداری

مشابه این استدلال در تاریخ خلافت اسلامی! بارها دیده و شنیده‌ شده است؛ در بازه زمانی ۵۷ تا ۶۰، هنگامیکه خمینی به سرکوب خیابانی گروه‌های سیاسی مخالف مشغول بود، وقتی‌که مجاهدین خلق به چماقداری اعتراض می‌کردند، بیعت کردگان با خلیفه خطاب به آنها می‌گفتند: مخالفت نکنید تا چماق نخورید.


تابستان۶۷

سال‌ها بعد در تابستان ۶۷ هنگامیکه سی‌هزار زندانی سیاسی توسط «قضات»! خلافت اسلامی! به مرگ محکوم شدند، اینگونه استدلال شد که از عقیده‌شان بر می‌گشتند تا کشته نشوند.


سرقت

این‌بار اما موضوع یک سرقت گسترده در میان است، اموال بخش قابل توجهی از جامعه توسط موسسات اعتباری که در مالکیت سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و قوه‌قضاییه قرار دارند به سرقت رفته است؛ [صاحبان موسسات اعتباری و بانک مرکزی] حکومت به جای بازگرداندن پول، استدلال می‌کند که سپرده‌گذاری نمی‌کردید تا اینطور نشود!


روحانی

روحانی خطاب به غارت‌شدگان گفت: «مردم هم مراقبت کنند و سرمایه خود را به بانکها و مؤسساتی که کاملاً معروف و مورد اعتماد هستند، بسپارند و در خصوص مؤسساتی که به ارائه سودهای بالا تشویق می‌کنند، تردید داشته باشند».


پول بی پول

حسن روحانی به سبک تمامی سارقان برجسته در طول تاریخ از بازگرداندن پول‌های به سرقت رفته خودداری می‌کند. بعد از ماه‌ها وعده به مالباختگان معترض که با هدف پراکنده کردن صفوف آنها صورت می‌گرفت، اینبار حسن روحانی پرده‌ها را کنار زد و به صراحت گفت: «بانک مرکزی هم محذوراتی دارد و نمی‌توان گفت که از پول بانک مرکزی برای حل این مشکلات استفاده کند».


نقدینگی

روحانی مدعی شد که این موسسات دارای مجوز نبوده‌اند در حالیکه به تصریح مقام‌ها و رسانه‌‌های خلافت اسلامی! افزون بر ۵ هزار موسسه اعتباری که اموال مردم را به غارت برده‌اند از اجازه و حمایت بانک مرکزی برخوردار هستند، و ۱۰ تا ۲۵ درصد نقدینگی کشور را در اختیار دارند.


کاسپین

علی وقف‌چی، «نماینده مجلس» در ۱۵ اسفند ۹۵ از رئیس هیأت مدیره کاسپین نقل کرد که «بیش از دو میلیون و ۲۰۰هزار نفر در این مؤسسه سپرده‌گذاری کرده‌اند، یعنی حدود ۸.۷میلیون نفر مرتبط با مؤسسه کاسپین است که یک‌دهم جمعیت کل کشور را شامل می‌شود». او افزود: «نیروی انتظامی به رؤسای مناطق سراسر کشور اعلام کرده است که به جای برخی از مؤسسات می‌توانید تابلوی کاسپین را بزنید».


ساختارشکنانه

خلافت اسلامی! از اعتراضات ادامه‌دار مالباختگان بیمناک است، آزادیخواه، «نماینده مجلس» در ۲۰ آبان ۹۶ به فارس گفت: «باید کسی کر باشد تا فریاد تظلم مالباختگان مؤسسات مالی را نشنود و کور باشد تا وضعیت نامناسب معیشت و اشتغال مردم را نبیند... شعارهای مردم به‌دلیل اهمال مسئولان امر، از مشکلات صنفی به‌سمت شعارهای ساختارشکنانه در حال تغییر است». [به عنوان نمونه: غارت‌شدگان کاسپین وعده‌ی اتحاد ملت برای یک انقلاب را می‌دهند]در همین زمینه:

نقش نهادهای قدرت در شکل‌گیری موسسات اعتباری
رباخواری! مالباختگان «موسسات اعتباری» در کلام موحدی کرمانی
سیف: «موسسات مالی فاسد و مالباختگان! سود جو!»
خرید سپرده، با هدف پراکنده کردن مالباختگان
تحصن شبانه روزی مالباختگان و علائم ضعف در حکومتگران

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه