احمد صفری، اذعان کرد که مردم در مناطق زلزله‌زده گرسنه هستند، چادر دریافت نکرده‌اند و آمار کشته‌‌شدگان بیش از آمار رسمی اعلام شده است.


احمد صفری

احمد صفری «نماینده مجلس» از کرمانشاه به ابعاد بیشتری از فاجعه رخ داده در استان کرمانشاه براثر زلزله اذعان کرد؛ فاجعه‌ای که البته بیش از آنکه محصول طبیعت باشد، نتیجه حاکمیتی است که ایران را به زیر سلطه برده است.
صفری با وجود آنکه جزئی از خلافت اسلامی! است، اما برای کنترل افکار عمومی ناچار است کمی بیشتر، از واقعیت فاجعه را رونمایی کند.

روستاهای بی‌چادر

احمد صفری در مورد روستاهای حاشیه سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و ثلاث بابا‌جانی گفت: «شاید فقط ۱۰ درصد روستاها چادر گرفته باشند. روستاهایی وجود دارد که نود درصدشان از میان رفته است».


مردم گرسنه

به گفته احمد صفری، در چنین وضعیتی «صداوسیما به گونه‌ای پوشش می‌دهد که انگار همه چیز برقرار است» در حالیکه «مردم» «گرسنه هستند.» و به‌عنوان مثال «روستای «قلمه‌ذهاب» هشتاد خانوار دارد و هنوز هیچ چیز به دستشان نرسیده است. شرایط روستای «بیامه علیا» نیز همین است.»


قیامت

صفری تایید می‌کند که وضعیت مناطق زلزله‌زده مانند روز محشر است او می‌گوید: « اینجا قیامت است»، « از نظر پوشاک، چادر و لوازم گرمایشی دچار مشکل هستیم و هوا نیز روز به روز سردتر می‌شود.»
صفری می‌افزاید: به روستاهای قصرشیرین « رسیدگی نشده بود و مردم برای گرفتن غذا و دارو کنار هلال‌احمر تجمع کرده بودند.»


هزار کشته

صفری آمارهای رسمی ارائه داده شده در مورد جان‌باختگان زلزله را به چالش کشیده و می‌گوید: «به نظر من بیش از ۱۰۰۰ نفر جان خود را از دست دادند، فقط در یک کوچه در سرپل‌ذهاب هفتاد نفر کشته شده‌اند، در مسکن مهر بیش از ۲۵۰ نفر جان باختند.» [ایلنا ۲۴ آبان ۹۶]


سناریوی تکراری

در خلافت اسلامی! همه در نقش اپوزیسیون! وارد می‌شوند؛ به عنوان نمونه در حادثه پلاسکو هرکس در موضع غمخوار جان‌باختگان و آسیب‌دیدگان وارد می‌شد و از دستگاه‌های دیگر طلبکاری می‌کرد اما در نهایت همه‌شان باهم، کاری برای نجات جان‌ها انجام ندادند. این سناریو به طور ثابت در همه حوادث در حال اجراست و اینبار نوبت به کرمانشاه رسیده است.


منابع محلی

منابع محلی تایید می‌کنند که تمامی آمارها و گزارش‌های ارائه شده توسط کارگزاران حکومت تنها بخش کوچکی از واقعیت فاجعه‌ای است که در مناطق زلزله‌زده رخ داده و در حال رخ دادن است.


در همین زمینه:

زلزله کرمانشاه؛ علی معزی و ضرورت کمک‌رسانی مستقل
زلزله کرمانشاه؛ سانسور، سپاه و سرکوب
زلزله کرمانشاه؛ درگیری بین سپاه و ارتش
از سعید قاسمی تا فرماندار قصرشیرین؛ نگرانی از مجاهدین خلق
زلزله کرمانشاه؛ هنوز افراد زیر آوار هستند

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه