«دادستان» خلافت اسلامی! در استان کرمانشاه، اعلام کرد که برای کنترل بر کمک‌های مردمی، در ورودی و خروجی سرپل‌ذهاب حکومت نظامی اعمال می‌کنند.


انبارهای سپاه

منابع محلی در روزهای پس از وقوع زلزله در غرب کشور، بارها تایید کردند که کمک‌های مردمی در مسیر رسیدن به زلزله‌زدگان توسط سپاه مصادره می‌شود؛ کمک‌هایی که به‌جای رسیدن به دست نیازمندان راهی انبارهای سپاه می‌شود.

حکومت نظامی

«دادستان» استان کرمانشاه، تایید کرد که ورود و خروج به شهر سرپل‌ذهاب توسط سپاه کنترل می شود. محمدحسین صادقی صبح دوشنبه ۲۹ آبان، هنگامی که برای اجرای نمایش بازدید از مناطق زلزله‌زده رفته بود، گفت: «دستگاه‌های امنیتی و انتظامی در برقراری امنیت در مناطق زلزله‌زده اهتمام جدی دارند».


علت نگرانی

نگرانی او از چیست؟ پاسخ او کوتاه و کاملا گویاست: «اجازه نمی‌دهیم، زمینه برای برخی از افراد فرصت‌طلب مستعد شود تا از این فضا سوء‌استفاده کنند و در همین رابطه ورود و خروج‌ها به شهر سرپل‌ذهاب کنترل می‌شود.»


«ضدانقلاب»

پیشتر فرماندار قصرشیرین در ۲۳ مهر گفته بود: «یک سری افراد سودجو در روند خدمات رسانی اخلال ایجاد کردند که لازم است مردم نیز در شناسایی این افراد ضد انقلاب اقدام کنند.» [زلزله کرمانشاه؛ «شناسایی ضد انقلاب» و کمک یک‌میلیارد تومانی اپوزیسیون]


اخلال

«دادستان» استان کرمانشاه به صراحت گفت: «این میزان تراکم ماشین‌ها در جاده‌ها و جمعیت کمک‌های مردمی در مناطق زلزله‌زده، اخلال ایجاد می‌کند و کار را از مدیریت میدانی مدیران خارج می‌کند.»


رو در رو با مردم

برای خلافت اسلامی! انبوهی کمک‌های مردمی برای زلزله‌زدگان یک فرصت برای رفع کمبود دستگاه‌های دولتی نیست، آنها به طور کامل خود را رو در روی هرگونه حرکت مردمی می‌بینند.


اپوزیسیون

پس از وقوع زلزله در کرمانشاه مریم رجوی در پیامی  خواستار کمک‌رسانی مردمی به زلزله‌زدگان شد، [پیام‌‌های مریم رجوی و آنتونیو گوترز خطاب به مصیبت‌دیدگان از زلزله] متعاقب آن سیمای آزادی تلویزیون ملی ایران، مبلغ یک‌میلیارد تومان از کمک‌های مردمی خود را تقدیم زلزله‌زدگان کرد. [زلزله کرمانشاه؛ کمک سیمای آزادی به زلزله‌زدگان و اعتراض کارگزاران خلافت اسلامی!]


در همین زمینه:

زلزله کرمانشاه؛ ممانعت سپاه از کمک‌رسانی جوانان نجف‌آباد
زلزله کرمانشاه؛ سفر خامنه‌ای به غرب کشور و مشکلات روز افزون
زلزله کرمانشاه؛ امنیت! در اولویت و سرقت کمک‌های مردمی
زلزله کرمانشاه؛ «آقای لاریجانی چرا بعد از ۷ روز اومدید؟»
حسن روحانی، سرپل‌ذهاب و نفرت مردم از سپاه

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه