احمدی توکلی می‌گوید: هیات بررسی تخلفات ثامن‌الحجج زیر فشار وادار به استعفا شد. کدام افراد و نهادهای قدرتمند این فشار را وارد کردند؟

احمد توکلی

احمد توکلی «نماینده سابق مجلس» و از دست‌اندرکاران سرکوب مردم بهشهر در بعد از انقلاب ۵۷ که سال‌ها بعد در جامه‌ی یک اقتصاددان خزید، در یک نزاع درونی قدرت، اقدام به پرده‌برداری از بخش کوچی از فساد بزرگی که به‌نام موسسات مالی و اعتباری در نظام مقدس! در جریان است، می‌کند.
توکلی به موسسه ثامن‌الحجج می‌پردازد؛ نامی مقدس که سارقان در زیر آن گرد آمده‌اند.

تخلفات

توکلی درباره ثامن‌الحجج می‌گوید: بیشترین تخلفات در سال ۸۶ رخ داد اما «بهمنی، رئیس وقت بانک مرکزی این موسسه را حمایت کرد. در حالی که موسسه ثامن الحجج بازرسان بانک مرکزی را به شعب راه نمی داد، مدیرعامل این موسسه از طرف رئیس کل بانک مرکزی وقت تشویق نامه دریافت کرد.»
توکلی آنگاه می‌افزاید در مرداد ۹۳ که «عضو شورای پول و اعتبار» بوده، در جلسه آن شورا اعلام کرده که «بانک مرکزی از نظر اجتماعی موظف است این موسسه را منحل کند که این پیشنهاد به تصویب رسید اما اجرای آن در دی ماه ۹۴ رخ داد.»؛ یعنی بعد از بیش از یکسال.
توکلی توضیح می‌دهد: «در این ۱۸ ماه مدیرعامل موسسه ثامن الحجج توانست با پول مردم، مسکن، زمین و مجتمع‌های تجاری خریداری کرده و به نام افراد مختلف ثبت کند.»

استعفای هیات اجرایی

توکلی در ادامه می‌گوید: بانک مرکزی، دادستانی و وزارت اطلاعات، «از طرف دولت مسئول رسیدگی به تخلفات موسسه ثامن الحجج بودند» که یک هیات اجرایی زیر نظر این گروه تشکیل می‌شود، «این هیات اجرایی» «در آبان ۹۶» «استعفا داد.»
توکلی اضافه می‌کند: «بانک مرکزی باید اعلام کند چرا این گروه و تحت چه فشارهایی از سمت خود استعفا داده‌اند؟»
در اینجا ناظر کنجکاو می‌تواند این پرسش را مطرح کند: کسانی که هیات زیر نظر وزارت اطلاعات، دادستانی و بانک مرکزی را وادار به استعفا می‌کنند کیستند؟ و حتما به نهادهای قدرتمندی وصل هستند که دارای این توانایی در نزاع درونی قدرت می‌باشند.
شاید از این که دریابیم تسهیلات ثامن‌الحجج به کجا رفته است، به پاسخ نزدیک بشویم. توکلی می‌گوید: «عمده تسهیلات کلان این موسسه به قضات باسابقه، فرزندان علما و شخصیت های سیاسی پرداخت شده» است.

در همین زمینه:

دروغ های اقتصادی کاندیداهای ریاست جمهوری!

نوشتن دیدگاه