در کرمانشاه همان شعارها داده می‌شود که یک‌روز قبل در شهرهای شرق کشور سرداده شده بود.

خیزش مشهد

تظاهرات ده هزاری نفری مردم مشهد علیه نظام ولایت فقیه آغاز سلسله‌ای از تظاهرات در شهرهای مختلف ایران می‌تواند باشد؛ به‌خصوص آنکه در ۷ دی این تنها مشهد نبود که به‌پاخاست؛ مردم در نیشابور، شاهرود، کاشمر، یزد و ... نیز به صحنه آمدند؛ شعارها کاملا واضح و دارای سمت‌گیری سیاسی مشخص بود.

نفی ولایت فقیه

مردم در شعارهایشان روحانی، نظام اقتصادی کشور، دخالت سپاه در کشورهای منطقه و دین‌فروشی نظام ولایت فقیه‌ را به چالش کشیدند. خامنه‌ای خود بهتر از هرکس می‌داند که خشم عمومی در شهرهای ایران او را نشانه گرفته است؛ بار دیگر پس از خیزش سال ۸۸ خواست نفی ولایت فقیه در خیابان‌های ایران فریاد زده می‌شود.

خیزش کرمانشاه

از صبح ۸ دی در کرمانشاه، مردم به خیابان آمدند؛ هدف اعلام همبستگی با مردم به‌پاخاسته در شرق کشور بود. شعارهای مردم در کرمانشاه مشابهت کامل با آنچیزی که مردم در مشهد و نیشابور و سایر شهرها در ۷ دی گفتند داشت؛ «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران»، «سوریه را رها کن فکری به حال ما کن»، « ملت گدایی می‌کند، آقاخدایی میکند»، «مرگ بر روحانی» ، زندانی سیاسی آزاد باید گردد ، مرگ بر دیکتاتورو ...

کرمانشاه زخمی

کرمانشاه زخمی از زلزله اخیر، پیشتر توسط نظام ولایت فقیه به یکی از فقیر‌ترین نقاط ایران تبدیل شده است؛ استانی که بنا بر اظهار منابع رسمی، صادرکننده‌ی کلیه است زیرا کسانی که در این استان به کلیه نیاز دارند، توانایی خرید آنرا از فروشندگانی که می‌خواهند کلیه‌هایشان را بفروشند ندارند. [فروش کلیه در کرمانشاه و امنیت برای مردم!]
در این لحظات خامنه‌ای و حلقه‌ی پیرامونی او در این اندیشه هستند که چگونه می‌توانند این خیزش را مهار کنند؛ آنها می‌دانند که از جرقه حریق برخواهد خواست.

در همین زمینه:

مشهد به پاخاست
خیزش مشهد؛ نیروی انتظامی می‌گریزد
خراسان علیه نظام ولایت فقیه

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه