استادان و دانشجویان حقوق در بیانیه‌ای اعلام کردند: هم‌صدا با قیام‌آفرینان فریاد می‌زنیم: «حتی‌ اگر بمیریم هرگز عقب نمی‌ریم».

در قیام ایران، تمامی اقشار و اصناف و گروه‌های اجتماعی جای خود را در صفوف قیام کنندگان یافتند. قیام ایران با شعار محوری «مرگ بر خامنه‌ای» نفی نظام ولایت فقیه را نشانه گرفت و بر بالاترین نقطه‌ی وحدت ملی تکیه کرد.
جامعه دانشگاهی ایران همواره نقشی مترقی و جایگاهی پیشتاز در خیزش‌های تحول طلبانه‌ی مردم ایران داشته است. در همین رابطه جمعی از استادان و فارغ‌التحصیلان و دانشجویان حقوق‌ دانشگاههای ایران با صدور بیانیه‌ای حمایت خود را از قیام ایران اعلام کردند.

آنها در بیانیه خود نوشتند: «قیام سرفراز و آزادیبخش امروز ایران سبب مباهات هر ایرانی است، زیرا این قیام به دنیا اثبات کرد که حساب مردم ایران از این دیکتاتوری ارتجاعی و رژیم تروریست‌پرور مداخله‌گر با تمام دسته‌بندی‌ها و باندهای مافیایی و جنایت‌کارش جداست که در شعار «اصلاح‌طلب، اصول‌گرا دیگه تمومه ماجرا» متبلور شده‌است».
استادان و فارغ‌التحصیلان و دانشجویان حقوق‌ دانشگاههای ایران با استقبال از طرح موضوع قیام ایران در شورای امنیت، تصریح کردند: «امروز دنیا در هیأت عالی‌ترین مرجع حل اختلافات یعنی شورای امنیت سازمان ملل به بررسی این قیام سرفراز پرداخته‌ است. امروز جهان آزاد باید و وظیفه‌ دارد که برای حفظ صلح جهانی و حفظ‌ منافع کشورهای‌ آزاد و مردم منطقه، به حمایت از قیام آزادیبخش و قیام‌گران دلیر و شجاع ایران برخیزد.»
بخشی از نمایندگان جامعه دانشگاهی ایران در بیانیه خود افزودند: «ما حمایت خود را از قیام آزادیبخش ایران و قیام‌گران دلیر و شجاع، این فرزندان آزاده و صلح‌دوست ایرانی، اعلام و خود را متعهد به کمک و یاری آنان تا حلول پیروزی و سقوط دیکتاتوری و تا استقرار یک جمهوری دموکراتیک لائیک با انتخاب آزادانه آحاد مردم ایران صرفنظر از دین و جنسیت و قومیت و تنها به اعتبار ایرانی‌ بودن و آگاه بودن، می‌دانیم و به این تعهد پای‌بندیم و هم‌صدا با آنان فریاد می‌زنیم: «حتی‌ اگر بمیریم هرگز عقب نمی‌ریم».

در همین زمینه:

مهندسین اصفهان در پیوند با قیام ایران
دبیرستانی‌های شرق کرمانشاه: «این مبارزه‌ای‌ست تا پیروزی»
دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه: «صبح پیروزی نزدیک است»
دانشجویان مشهد: قیام؛ فرصتی برای به زیر کشیدن آخوندها
دانشجویان شهرضا: متعهد می‌شویم تا سرنگونی...

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه