کنفرانس حسین ربوبی در شبکه تصویری ایران آزادی – ۲۷ دی ۹۶

باهزاران درود و سلام و دست مریزاد به قیام آفرینان دلاور درسراسر ایران


و با درود به روان شهدای والاقدر قیام به‌خصوص قهرمانانی كه زیر شكنجه جلادان ودژخیمان رژیم پابه‌گور آخوندی به‌شهادت رسیدند.
با دورد به هزاران تن از قیام‌آفرینانی كه در جریان قیام تا امروز به اسارت درآمدند و در اسارت هم مقاومت پیشه كردند.
همینطور درود می‌فرستم به اشرف نشانهائی كه اینك دیگر اشرف نشان قیامی هستند چرا كه صدای قیام آفرینان را به بهترین و با بلندترین بانگ به سراسر جهان رساندند و می‌رسانند و همه را از آنچه در ایران جوشان وخروشان می‌گذرد آگاه و بسیاری از دولتمردان را وادار به موضعگیری به سود مردم و مقاومت خون فشان مردم ایران كردند كه آخرین اون همین اجلاس پارلمان اروپا بود كه به قویترین صورت پیام و صدا و خواستهای قیام‌كنندگان ایران را به گوش جهان و دولت مردان اروپا به‌طور خاص رساند و آنها را در برابر مسئولیت خودشان قرارداد.

همونطوری كه همه می‌دانید روز ۷ آبان قیام اخیر از مشهد و چند شهر دیگر استان خراسان با شعار اولیه‌ی «نه به گرانی» شروع شد. این جرقه با سرعت خیره كننده‌ای هم به‌لحاظ گسترش كه به‌زودی ۳۱ استان و ۱۴۲شهر را در بر گرفت، هم به‌لحاظ شدت و عمق و كیفیت یعنی رادیكالیزه شدن كه خودش رو در شعارهائی مثل «مرگ بر روحانی» و «مرگ براصل ولایت فقیه»، «خامنه‌ای حیاكن مملكت رو رها كن» و «شاه سلطان ولایت مرگت فرارسیده» نشون می‌داد تا رسید به شعار «مرگ برخامنه‌ای» كه در هر قیامی اوج رادیكالیزمش هست. و اونرو با شعار هوشیارانه «اصلاح طلب، اصول گرا، دیگه تمومه ماجرا» تكمیل كردند و هرگونه شكافی را هم بستند. وقتی هم كه روحانی مجیز گوئی‌اش را نسبت به خلیفه ارتجاع زبونانه آغاز كرد باشعار «مرگ بر خامنه ای روحانی» راه را بر هرگونه روباه صفتی و شیادی بست . یعنی هیچ روزنه‌ای هم برای نجات تمامیت رژیم باقی نگذاشت.
حركت اعتراضی و حتی اعتصاب در هركشوری برای رسیدگی به مسائل صنفی مثل پائین بودن دستمزد و عدم رسیدگی به مسائل عمومی و اجتماعی بوده و هست و بعضا خیلی هم وسیع و گسترده و فلج كننده است ولی این موضوع خواستار سرنگونی یك حكومت نمی‌شوند یعنی از كادر صنفی خارج نمی‌شود ولی اینجا ببنید چطوریست كه از گرانی شروع می‌شه و خواستار سرنگونی می‌شوند. چرا؟ چون در این رژیم هیچ مسئله حتی صنفی هم حل و فصل بشو نیست. یعنی این رژیم نه می‌خواهد و نه می‌تواند هیچ مسئله‌ای از مردم را حل و فصل كند. علت هم بر می‌گردد به ساختار نظام ولایت فقیه كه با این دوران سازگاری ندارد. بنابراین تظاهرات با شعار صنفی شروع می‌شود و با فاصله كمی به شعار سرنگونی تمامیت رژیم راه می‌برد. با این مقدمه اجازه بدهید به سئوالاتی كه رسیده بپردازیم:


پرسش: روحانی چند روز قبل اومد خودش رو مدعی خامنه کرد و گفت که چرا فیلتر می‌کنن و انگار کس دیگه‌ای این کار رو کرده سئوالم اینه که هدف روحانی از این کار چیه؟


حسین ربوبی: این كار این آخوند شیاد به‌نظرم چندعلت داره:
اولا: مثل همه رژیمهای دیكتاتوری و استبدادی وقتی اوضاع خیلی خراب می‌شه تلاش می‌كنن مشكلات را بگردن همدیگر بیندازن. روحانی هم وقتی می‌بینه اوضاع خیلی وخیم هست تمام تلاشش دربردن خودش هست درحالیكه خودش هم جزئی ازهمین نظام هست ویك پای سركوب منجمله سركوب اینترنتی بوده و هست. به همین دلیل مردم به‌درستی لقب شیاد را بر او گذاشتن. چطور در جریان انتخابات وقتی دید جنبش دادخواهی چوب را برداشته تا بر فرق سردمدران قتل‌عامهای سال ۶۷ فرود بیاورد، رقیب خودش كه رئیسی جلاد بود را جلو داد و گفت «در طول ۳۸ سال فقط اعدام و زندان بلد بودند!» درحالیكه خودش هم جزئی ازهمین آمران قتل‌عامها بود. اینجا هم همین كار را می‌كنه كه خودش رو درببره. خوب طرف حسابهاش هم خودشون این كاره هستند به همین دلیل هم در جوابش می‌گند كه خودت یكی از تصمیم گیرندگان بوده‌ای و در این كار دست داشتی.
مثلا اژه‌ای گفت كه در مورد اعدام‌های ۳۸ سال گذشته بعضی‌ها حتی گذشته خود را فراموش کرده‌اند. فراموش کرده‌اند که یک روز می‌گفتند باید برخی از افراد در ملاء عام مجازات شوند.
ثانیا ادامه فیلتر كردن اینترنتی پیامدهائی برای خود او كه سركرده قوه مجریه رژیم هست داره و معضلاتی برای دستگاه خودش هم بوجود می‌آوره و زیانهائی كه كرده را جبران ناپذیر می‌كنه به‌طوریكه جیغ او را درآورده.
روحانی ۲۴ دیماه: اگر می‌خواهید فضای مجازی برای جامعه ما مفید باشه فرهنگ استفاده از فضای مجازی رو یاد بدهید به نسل جوان ما؛ با فیلتر درست نمی‌شه...
یکروزی گفتیم آقا ماهواره ممنوع خیلی خب حالا ماهواره ممنوع شد واقعا؟ یعنی مردم ماهواره نمی‌بینند؟ درست شد؟ با گفتن ما که درست نمی‌شه الآن آمار چی می‌گه چند درصد مردم از ماهواره استفاده می‌کنند؟ یکروز گفتیم فضای مجازی بد ما گفتیم بد درست شد؟
ثالثا ادامه این فیلتركردن فشارهای بین‌المللی را افزایش می‌ده و جامعه جهانی همونطوریكه شاهدش هستیم درصدد اقدامات شدیدتری علیه رژیم برمیان اونهم درحالیكه رژیم در آسیب پذیرترین نقطه خودش به این لحاظ هست.
نمونه‌اش نامه سناتورها به وزیر خارجه و وزیر خزانه داری امریكاست.
مارکو روبیو سناتور جمهوریخواه فلوریدا و باب منندز سناتور دموکرات نیوجرسی در نامه‌ای به رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا و استیون منوشن وزیر خزانه‌داری، خواستار همکاری دولت با کمپانی‌های فناوری برای تضمین دسترسی معترضین ایرانی به وسایلی که صدایشان را منعکس خواهد کرد شدند. آنها در نامه خود نوشتند:‌ ما از دیدن خبرهایی مبنی بر سانسور اینترنت، که شامل فیلتر شدن شبکه‌های اجتماعی، اپلیکیشن‌ها برای جلوگیری از ارتباط معترضان انجام شده غمگین شدیم.
نمونه دیگه اقدام وزارت خزانه‌داری امریكا بود:

۱۴ نهاد و مقام دیگر رژیم ایران را مورد تحریم قرار داد. این تحریمها به خاطر نقض حقوق بشر، سرکوب مردم ایران و قطع ارتباطات اینترنتی مردم ایران در قیام سراسری و برنامه موشکهای بالستیک هستند. در میان تحریم‌شدگان، آخوند صادق لاریجانی؛ رئیس جنایتکار قوه قضاییه رژیم و همچنین زندان رجایی شهر به همراه رئیس این زندان غلامرضا ضیایی، شورای عالی فضای مجازی و مرکز فضای مجازی رژیم برای سانسور، سازمان نبرد الکترونیک و دفاع سایبری سپاه پاسداران، نهاد جنگ سایبری سپاه پاسداران و ۸ تن از سران و کارگزاران رژیم قرار دارند.


پرسش: چرا می‌گوییم حرفهای روحانی شیادی است، اگه بتونه به حرفاش عمل کنه که مثبته چرا مخالفید؟


حسین ربوبی: اولا اگه بكنه كه ما و همه نه تنها مخالف اون نیستن بلكه استقبال هم می‌كنیم. ولی مگه این آخوند شیاد حتی یكبار به یك حرفش طی این چند سال عمل كرده؟ هرگز نكرده. ثانیا حرف ما و مردم فقط نیست حرف آدمهای خودشون هم هست كه به او می‌گویند: «گفتار درمانی» دیگه فایده ای نداره.
محمدعزیزی نماینده ابهر درجلسه علنی مجلس روز ۲۶ دی: مردم آمدند اعتراض كردن به گرانیها اعتراض شد، همه آمدیم گفتیم صداتون رو شنیدیم، مقامات گفتن، وزرا گفتن، نمایندگان مجلس گفتن آقا صدای مردم رو شنیدیم، همه گفتیم گرانی است، دولت گفت، گرانی است، مجلس گفت گرانی است، اینكه شد فقط گفتار درمانی آقای مطهری، چه كسی پاسخگو هست، چه كسی باید پیگیری كنه...
آخر او خودش كسی است كه باسابقه امنیتی طولانی در گذشته و حال در رژیم این كاره نیست كه قدم درمسیر مردم برداره هركاری كرده درجهت سركوب و چپاول بوده و هست. بنابراین وعده‌هائی كه در تمام دوره اول ریاست جمهوری‌اش داده به‌كلی كشك و سراب بوده كه همه اونرو به چشم دیدند.
از همه اینها مهمتر در رژیم آخوندی كه خلیفه ارتجاع همه كاره این دستگاه هست یك فرد هركی می‌خواد باشه به‌فرض هم بخواد مگه می‌تونه مسئله‌ای حتی كوچكترین مسئله‌ای را حل كنه؟ مگر چنین قدرتی داره؟ آخر ساختار رژیم ولایت فقیه طوریست كه در اون هیچ اقدامی حتی كوچكترین اقدام از طرف هیچ فردی چه بالا چه پائین دستگاه باشد، به نتیجه نمی‌رسه. خودشون به درستی می‌گن كه ما یعنی دولتها دراین نظام هركی می‌خواد باشه چیزی جز«تداركاتچی» نیستیم به همین دلیل هم روحانی كه این ادعاها را می‌كنه در حالیكه بیش از همه می‌دونه كه این نظام چه ساختاری داره چیزی جز یك شیاد وشارلاتان نیست.


پرسش: آیا این عقب‌نشینی خفت باری که روحانی در مقابل حرفهای ترامپ بر سر ادامه مذاکرات برجام کرد می‌تونه بدون اجازه خامنه‌ای باشه؟

حسین ربوبی: خیر نمی‌تونه بدون اجازه خامنه‌ای باشه. همونطوریكه در سئوال قبلی هم ذكر كردم توی این نظام گشتن دنبال كسی كه حرفی بدون اجازه خلیفه ارتجاع بزنه یا اقدامی در این رابطه بكنه سرابه به‌خصوص در مسائل استراتژیك كه به سرنوشت رژیم بر می‌گرده مثل جام زهر برجام كه خامنه‌ای مجبور شد اون رو سربكشه توی این رژیم كسی چنین اختیاری نداره و نمی‌تونه داشته باشه. مشكل هم اینه كه رژیم در تمامیتش واقعا به آخرخط رسیده و چاره‌ای نداره به‌جز عقب‌نشینی‌های خفت بار نه تنها در برابر حرفهای ترامپ بلكه بر سر هر كدوم از طرف حسابها. بنابراین خامنه‌ای مجبور هست چنین دریچه‌هائی رو باز بگذاره كه چنین حرفهائی زده بشه، در واقع همونطوریكه شما در سئوالتون مطرح كردین این عقب‌نشینی‌های خفت بار را بكنه چون واقعا كارد به استخوانش رسیده. این عقب‌نشینی را می‌كنه كه شاید راه فرجی برای كل نظامش پیدا بشه كه البته نوشداروی بعد از مرگ سهرابه و كار از این حرفها گذشته است. این رو قیام مردم ایران به همه نشون داد كه كارد به استخون نظام رسیده و بادی كه طی ۳۸سال كاشت رو خواهی نخواهی زمان دروكردن توفانش فرا رسیده. و امروز دیگه نمی‌شه گفت: «دیر و زود داره» بلكه خیلی زود اون رو فرامی‌گیره.


پرسش: آیا مردم واقعا بعد از این پروسه ۵ ساله روحانی و ۳۰۰۰ اعدام فریب او را می‌خورند؟

حسین ربوبی: خیر چنین فریبی رو نمی‌خورن، مردم طی این پنج سال هم فریب این شیاد رو نخوردن. چرا كه به‌خصوص طی ۴سال اول دولتش دستش رو شد. باز هم بهتره به نقل قول دست اندركاران نظام اشاره كنم كه به‌وضوح می‌گن این اپوزسیون بازی رو كنار بذار. یادتون هست كه اون دجالبازی كه كلید مشكلات دست من هستش چقدر مضحكه مردم شد؟ توی انتخابات هم كه خیلی واضح بود كه كسی گول این شیاد رو نخورد به‌خصوص با دست روكردن‌هائی كه به‌ناچار باندهای رژیم از همدیگر كردند برای هیچكس هیچ ابهامی نموند كه همه‌شان سر و ته یك كرباس هستند و به‌خصوص این شیاد در همه قتل و كشتارها و شكنجه‌ها و بریدن صداهای اعتراضی دست داشته.
این حرف را امروز خیلی واضح می‌شه بیان كرد امروز كه اولین شعار قیام «مرگ بر روحانی» بوده و هنوز هم از شعارهای اصلی قیام هست «مرگ برخامنه‌ای روحانی»
یعنی هیچ وجه تمایزی بین او و خلیفه ارتجاع در سركوب و غارت كه دو عنصر پایه‌ای حاكمیت نظام ولایت فقیه هست باهم قائل نیستند.
همونطوریكه درسئوال مطرح كردن مگه می‌شه در حاكمیت پنج ساله این آخوند شیاد ۳۰۰۰ اعدام اتفاق بیفته و او هیچگونه ادعائی داشته باشه كه باعث فریب دادن مردم بشه؟ مسلما خیر.


پرسش: پاسخ مردم به این شیادی و فریبکاری روحانی چیه؟


حسین ربوبی: پاسخ رو مردم به واضحترین صورت ورساترین صورت دادند «اصلاح طلب، اصول گرا دیگه تمومه ماجرا» و یا «شعار هر ایرانی مرگ بر خامنه‌ای روحانی»
این در واقع تیرخلاص به هرگونه شیادی و فریبكاری روحانی همراه با كل نظامه.
همه می‌دانیم كه شعارهائی مانند این شعار یك بیان كننده خواست عمیق توده های مردم هست در پایان نظامها مطرح می‌شه به‌خصوص اجتماعی شدن این شعارها یك پیام خاصی هم داره كه عمر این نظام و در كنار اون ترفندهای فریبكارانه اون نظام بسرآمده است.

در نظام سلطنتی اونها كه اون زمان بودن یادشونه كه شعارها چطور قدم به‌قدم رادیكال می‌شد علیرغم اینكه شاه‌ مهره‌های مختلفی را به میدان می‌آورد كه با فریبكاری عمرش را هرچه ممكنه طولانی تر بكنه ولی در همان نه تنها ماه بلكه هفته اول و بعضا روزهای اول دست فریبكاری‌اش رو مردم با شعارهای خودشان و به‌خصوص با تمركز روی شعارمحوری «مرگ بر شاه» رو می‌كردن.
الان هم با تمركز روی شعار محوری «مرگ بر خامنه‌ای روحانی» هرگونه شائبه‌ای مبنی بر فرجه داشتن كل نظام را هوشیارانه برطرف كرده‌اند.


پرسش: آیا حرف روحانی زنده کردن کالبد بی‌جان اصلاحاته با توجه به اینکه اصلاح طلبها می‌گن که بعد از روحانی هیچ کسی نیست؟

حسین ربوبی: واقعیت اینه كه قیام الان به نقطه‌ای رسیده كه هیچ توهمی ندارند كه دیگه نوبت اونها از هر جناحی هم باشند رسیده. اینكه سعی می‌كنه هركس دیگری رو مقصر جلوه بده و مسائل را بگردن دیگری بیندازه در توضیحاتم گفتم كه ذاتی پایان یك رژیم دیكتاتوری هست.
اونها الان پایان كارشون را حس می‌كنن كما اینكه الان خود خامنه‌ای هم كه طی سالیان تمام تلاشش را كرده كه خودشرا مبرا از معضلات و نارضایتی‌های اجتماعی و قتل و كشتارها و شكنجه‌ها و دستگیریها و غارتگریها نشون بده، حالاموفق شده باشه یا نشده باشه كه به‌نظرم بدلیل بلوغ سیاسی مردم‌مون مطلقا موفق نبوده خوب این نشون می‌ده كه هیچ امیدی به هیچ یك از باندهای درون حاكمیت نیست البته اون حتما تلاشش را می‌كنه كه همونطوریكه گفتین كالبد بی‌جان اصلاحات رو زنده كنه هرچند خودش هم حتما می‌دونه كه این امامزاده كور می‌كنه كه شفا نمی‌ده ولی چاره‌ای مگه جز این داره؟

درپایان ذكر یك موضوع را ضروری می‌دونم كه همه بدونیم شرایط همچنان بحرانی و انفجاری هست، رژیم توان پاسخ‌گوئی به خواست مردم در نتیجه خروج ازبن‌بستی كه دچار شده را ندارد. ادامه قیام و فازهای بعدی قیام در تقدیر است قیام سمت و سو و امتداد خط و استراتژی هزار اشرف و هزار كانون شورشی را طی كرده و می‌كند. خلیفه ارتجاع اون رو خیلی زودتر ازخیلی‌ها حس و لمس كرد و داد و فغانش در اومد و به زبان خودش و با دست خودش روی نقش مجاهدین ومقاومت ایران انگشت گذاشت. البته اگر مجبور نبود مطلقا این بحث را علنی نمی‌كرد ولی واقعیتی است كه نتوانست كتمان كند.
تاهمین جا هم قیام برگی را درتاریخ ایران ورق زده است و سر باز ایستادن ندارد. موفق باشین.

در همین زمینه:

سرنوشت برجام؛ سرنوشت رژیم
قیام سراسری یك صدا علیه رژیم ولایت فقیه
رژیم سردرگم در برابر آتشفشان قیام
خامنه ای گرای كجا را داد؟
توفان انقلاب ایران

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

محیطهایی که در آن کنفرانس زنده همزمان پخش می شود:

 

تلگرام کنفرانس زنده ایران آزاد


https://t.me/conference96

اینستاگرام
https://www.instagram.com/iran_azadi_e

تویتر ایران آزادی
https://twitter.com/iranazadi1395

پيچ فیس بوك ایران آزادی
https://www.facebook.com/IranAzadie/

یوتیوپ
https://www.youtube.com/c/IranAzadi

نوشتن دیدگاه