هاشم خواستار در نامه سرگشاده‌ای خطاب به خامنه‌ای، گفت که حکومت ۴۰ ساله‌ی شما قبرستان‌ها را آباد و شهرها را ویران کرده است.


نامه سرگشاده

هاشم خواستار از نمایندگان کانون صنفی معلمان ایران طی نامه سرگشاده‌ای خامنه‌ای و خمینی را دیکتاتور توصیف کرد. این نامه که در ۲۱ آبان ۹۶ انتشار یافت به بررسی گوشه‌ای از فجایع جاری در جامعه و پیشینه امور می‌پردازد و در آن تلاش شده است تا به گوشه‌ای از جنایات خلافت اسلامی! اشاره شود.

تبلیغات

در تبلیغات نظام ولایت فقیه همواره بر این موضوع تاکید می‌شود که در ایران دارای امنیت هستیم، سپس از این جعل اینطور نتیجه گرفته می‌شود که اگر در دهه ۶۰ و تابستان ۶۷ خلافت اسلامی! در ابعاد وسیع دست به کشتار نزده بود، این امنیت وجود نمی‌داشت.
همچنین اینگونه توجیه می‌شود که بدون هشت سال جنگ علیه عراق و بدون دخالت در کشورهای منطقه، چنین امنیتی حاصل نمی‌شد.


تجربه هند و ...

هاشم خواستار با بهره‌گیری از تجربه‌ی استقلال هند، آنرا با روندی که نظام مقدس پیموده است مقایسه می‌کند و خطاب به خامنه‌ای می‌نویسد: ««گاندی» و «نهرو» از رهبران استقلال هندوستان که بعد از جنگ جهانی دوم یعنی در سال ۱۹۴۷، هند را به استقلال رساندند»، «بزرگترین نعمت و دست آورد بشری یعنی دموکراسی و آزادی را از کشور استعمارکننده‌شان یعنی انگلیس، الگو برداری کرده و تحت هیچ شرایطی حاضر نشدند که آزادی‌های ملتشان را محدود کنند و حتی گاندی رهبر استقلال هند، ایندیرا گاندی نخست‌وزیر هند، راجیو گاندی فرزند ایندیرا گاندی و نخست‌وزیر هند را جملگی ترور کردند اما به بهانه‌ی ترور آنها، آزادی‌های ملتشان را نگرفتند. اما خمینی، شما و زیر مجموعه‌های شما عمداً کشور را به سمت جنگ و ترور سوق دادید تا مخالفانتان را سرکوب کرده و آزادی‌های مشروع و قانونی را از ملت بگیرید که گرفتید.»


کارنامه ۴۰ ساله

نتیجه نزدیک به ۴۰ سال ولایت فقیه در ایران این بوده است که «شهرها و روستاها ویران و قبرستان‌ها آباد شدند.» و «رتبه‌ی ایران از نظر فساد در بین ۱۶۱کشور جهان ۱۴۸می‌باشد» و به جای آنکه در میان ده کشور نخست دنیا جا داشته باشیم، «اکنون جزو ده کشور پایین دنیا» هستیم.


حافظه تاریخی

هاشم خواستار در ادامه به تلاش خلافت اسلامی!‍ برای پاک کردن حافظه تاریخی جامعه از مبارزات وایستادگی‌های گذشته، می‌پردازد و می‌نویسد: «مقاومت مهدی رضایی جوان نوزده ساله که قهرمانانه در بیدادگاه‌های شاه از خلقش دفاع کرد هنوز در گوش‌ها طنین‌انداز است. کدام حکومت استبدادی و دیکتاتوری توانسته است یک ملت را از گذشته‌ی افتخار آمیزش جدا کند که شما بتوانید؟»
خلافت اسلامی! نه تنها کوشید تا خاطره‌ی مهدی رضایی را از اذهان پاک کند بلکه همچنین از خانواده رضایی‌ها که «در رژیم شاه، شهدایی تقدیم خلق کردند» نیز اعدام کرد.


له کردن مستضعفین

هاشم خواستار در ادامه می‌نویسد: «با قدرت گرفتن روحانیت، ملت و به‌خصوص مستضعفین که روحانیت مدعی بود که وارث زمین می‌کند را له کرد».


بی‌سوادی

به باور هاشم خواستار بی‌سوادی خامنه‌ای و دیگر حکومتگران یکی از دلایل وضعیت فعلی کشور است، او می‌نویسد: «آقای خامنه‌ای اگر شما و دیگر روحانیان یک واحد درسی اقتصاد، جامعه‌شناسی و روان‌شناسی خوانده بودید کشور به این روز سیاه نمی‌افتاد.»


اداره پایتخت

وضعیتی که در آن «شهرداری تهران ۶۸ هزار کارمند دارد اما ۱۳۰هزار نفر حقوق می‌گیرند و از اینها هم طبق گفته‌ی معاون جدید شهرداری ۲۰هزار نفر اضافه هستند. به این می‌گویند اداره پایتخت یک کشور به روش اسلامی.»


آزادی و مجاهدین خلق

هاشم خواستار در انتهای نامه‌اش می‌نویسد: «آزادی زیباست و زیباتر از آزادی، خود آزادی ست و متاسفم که روحانیت شیعه، آزادی را از خلق ایران گرفته است، اما مطمئن هستم که به‌زودی ملت ایران به آزادی خواهد رسید و در آن‌ روز، کم رنگترین، ضعیفترین و کسادترین نهاد، نهاد دین و به‌خصوص نهاد روحانیت خواهد بود و بدون تعارف بگویم همان مقداری هم که از دین در جامعه باقی خواهد ماند به‌وسیله‌ی تبعیدی‌ها و فراری‌ها از جمله سازمان مجاهدین خلق خواهد بود.»


در همین زمینه:

هاشم خواستار در ستایش دکتر محمد ملکی
نامه سید هاشم خواستار در دادخواهی قتل عام۶۷ به گوترز و جهانگیر
نامه هاشم خواستار در آستانه‌ی چهلمین روز اعتصاب غذای زندانیان سیاسی

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه