علی لاریجانی، رئیس«مجلس» در مصاحبه تلویزیونی‌اش تایید می‌کند که غارت اموال میلیون‌های ایرانی با موقعیت اقتصادی شکننده، با اجازه خامنه‌ای صورت گرفته است.


دزدی چرا آزاده؟

یکی از شعارهای ثابت در تظاهرات مالباختگان این است: «ای رهبر آزاده، دزدی چرا آزاده»
آنها خامنه‌ای را مخاطب قرار می‌دهند و از او می‌خواهند تا درباره‌ی علت «آزاد بودن دزدی» در نظام مقدس! به آنها توضیح دهد. خامنه‌ای البته سکوت می‌کند تا خود را بی‌گناه و بی‌تقصیر نشان دهد!
علی لاریجانی در مصاحبه تلویزیونی‌اش در ۱۱ آذر ۹۶ اشاره‌ای کوچک به نقش خامنه‌ای در بحران پیش آمده درباره موسسات اعتباری اشاره کرد.


شروع بحران

بحران از زمانی آغاز شد که حکومت تصمیم به برخورد با موسسات اعتباری گرفت. این موسسات براساس مجوزهای نهادهای حکومتی و توسط کارگزاران نظام در سپاه، «قوه قضاییه»، بسیج و نیروی انتظامی تاسیس شده و اقدام به گردآوری سپرده‌های اندک اقشار آسیب‌پذیر جامعه کرده بودند. اما به ناگاه نظام تصمیم گرفت تا صورت مسئله این موسسات را از صفحه اقتصاد کشور پاک کند، بهانه برخورد، نداشتن مجوز و پرداخت سودهای نجومی بود که موجب آسیب به اقتصاد کشور می‌شد! اما آیا واقعیت چیز دیگری نیست؟
سپرده‌گذاران در بسیاری از تظاهرات خود عنوان کرده‌اند که پول‌های آنها به سوریه و سایر کشورها برای جنگ‌های منطقه‌ای سپاه ارسال شده است...


میلیون‌ها مالباخته‌ی فقیر

لاریجانی در مصاحبه‌اش تصریح کرد که میلیون‌ها نفر در این موسسات سپرده‌گذاری کرده بودند که عموما رقم سپرده‌شان حدود ۵ میلیون یا ۱۰ میلیون تومان بوده است.
لاریجانی گفت: «ما با میلیون‌ها افرادی طرف بودیم که گاهی ۱۰ میلیون، ۵ میلیون در این موسسات گذاشته بودند تا رقم‌های بالاتر»
به عبارت دیگر او تایید کرد که آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه تمام اندوخته‌ی اندک زندگی خود را به این موسسات سپرده بودند. لاریجانی در مورد موسسه کاسپین تصریح کرد که ۹۸ درصد از سپرده‌گذاران آن زیر دویست میلیون سپرده‌گذاری کرده بودند.


اجازه خامنه‌ای

لاریجانی عنوان می‌کند که برای برخورد با موضوع موسسات اعتباری به همراه سران قوا از خامنه‌ای کسب اجازه می‌کنند و او به آنها اجازه این کار را می‌دهد.  
در کنار غیرقانونی اعلام شدن موسسات اعتباری در بلندگوهای گوناگون حکومت علیه مالباختگان تبلیغات وسیعی صورت می‌گیرد؛ آنها تلاش می‌کنند تا غارت شدگان موسسات حکومتی را افرادی سودجود، ربا خوار و فرصت طلب معرفی ‌کنند تا به این ترتیب سرقت عظیمی که از میلیون‌ها ایرانی صورت گرفته است، مشروع به نظر آید؛ لاریجانی تاکید می‌کند که مهندسی این سرقت عظیم با تایید خامنه‌ای به پیش می‌رود.


در همین زمینه:

صاحبان موسسات اعتباری و بانک مرکزی
اندکی درباره فرشتگان
تسهیلات موسسه ثامن‌الحجج در اختیار فرزاندان علما و ...
نقش نهادهای قدرت در شکل‌گیری موسسات اعتباری
غارت سپرده‌گذاران با هدف حل! مشکل اقتصادی نظام

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه