هاشم خواستار طی نامه‌ی سرگشاده‌ای از خامنه‌ای خواست تا به ظلم خود بر ملت ایران پایان دهد، از ملت ایران خواست که از زندانیان اعتصابی حمایت کنند، و به زندانیان سیاسی اعتصابی گفت که صدای شما شنیده شد.


ادامه‌ی ظلم

در آستانه‌ی چهلمین روز اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج، هاشم خواستار از نمایندگان معلمان ایران، طی نامه‌ی سرگشاده‌ای ابتدا خامنه‌ای را خطاب قرار می‌دهد و به او یادآوری می‌کند: زمانی که شاه صدای انقلاب مردم را شنید، کاملا برای او دیر شده بود، پس از او عبرت بگیر و از ادامه‌ی ظلم بر ملت خودداری کن، زیرا انقلاب در راه است.

بازگشت به عصر خلافت

او خطاب به خامنه‌ای می‌نویسد: «آقای خامنه ای ملت ایران را به دوران بنی امیه و بنی عباس برده‌اید، خودتان باور ندارید؟ یا نمی‌دانید؟ یا نمی‌خواهید بدانید؟ خلفای بنی‌امیه و بنی‌عباس با جان و مال مردم به هر شکلی که می‌خواستند رفتار می‌کردند و جان ملت‌ها برایشان پشیزی ارزش نداشت، مگر حکومت شما به غیر از این است؟ با ده میلیون بیسواد و شانزده میلیون حاشیه نشین و یک میلیون زن فاحشه و هزاران اعدامی و زندانی و …. که در میان دویست کشور جهان، ایران جزء ده کشور آخر از نظر منفی هست، به غیر از این تصور دیگری برای مردم جهان و از جمله مردم ایران وجود دارد؟ حرف نماینده‌ی مجلس خودتان است که قبل از انقلاب یازده هزار نفر زندانی داشتیم و اکنون دویست و بیست هزار نفر. یعنی فقط ۲۰ برابر ناقابل!! آقای خامنه‌ای فریاد حق‌خواهی زندانیان سیاسی و عقیدتی اکنون وارد فاز جدیدی شده است. در جلو آیینه به آن موهای سپیدتان نگاه کنید و فکر کنید که ملت ایران چی می‌خواست و اکنون به رهبری شما به کجا رسیده است؟ نه تنها به خواسته‌های بر حق زندانیان که به خواسته‌های ملت گوش کرده و به آن عمل کنید که فردا دیر است.»

 

دفاع از قهرمانان

هاشم خواستار آنگاه مردم را در سراسر کشور مخاطب خود قرار می‌دهد و می‌نویسد: «زندانیان اعتصابی گوهر دشت فرزندان راستین و صدای راستین شما هستند که با به‌خطر انداختن جان و مال و فرزندان خود، صدای مظلومیت شما را به‌گوش جهانیان از جمله سازمان ملل نیز رسانده‌اند.» پس بر شما واجب است که پشت و پناه این قهرمانان باشید.

ادامه‌ی صدایتان

هاشم خواستار بخش پایانی نامه‌اش را به گفت و گوی رو در رو با زندانیان اعتصابی در زندان‌های گوهردشت، اوین، اردبیل، کردستان، زاهدان و ... که در اعتصاب غذا به سر می‌برند، اختصاص داد و گفت: اجازه بدهید که ما ادامه‌ی صدای شما باشیم و به اعتصاب خود خاتمه دهید زیرا «ملت به زنده بودن شما از جان گذشتگان در آینده بسیار نیاز دارد.»

نقش زندانی پایدار

در انتهای دوران پهلوی، زندانیان سیاسی به سمبل‌های پایداری و آزادگی برای آحاد مردم تبدیل شدند، محمدرضا پهلوی در نقطه‌ای که شلاق و اعدام را در قبال زندانیان سیاسی بر زمین گذاشت در مسیر فروپاشی قرار گرفت. آخرین خشت از بنای سلطنت در ایران زمانی برکنده شد که آخرین دسته از زندانیان سیاسی در ۳۰ دی ۵۷ توسط مردم از زندان آزاد شدند.
خامنه‌ای اکنون به نقش تاثیر گذار زندان و زندانیان پایدار بر تمامیت جنبش پی‌برده است، از این رو نمی‌خواهد اشتباه شاه را تکرار کند و در برابر زندانیان سیاسی عقب نشینی کند اما از طرف دیگر شرایط آنچنان و با چنان سرعتی علیه او حرکت می‌کند که او را ناچار به عقب نشستن خواهد کرد.
به طور حتم خامنه‌ای هشداری که هاشم خواستار یا سایرین به او می‌دهند را نمی‌شنود، اما تاریخ منتظر شنیدن او نمی‌ماند و واقعیت را بر خلافت اسلامی! تحمیل خواهد کرد.


در همین زمینه:

پشتیبانی زندانیان سیاسی زندان زاهدان از زندانیان اعتصابی در زندان گوهردشت
نگرانی عمیق عاصمه جهانگیر درباره اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در ایران
درخواست ژرارد دپره از زندانیان سیاسی اعتصابی در زندان گوهردشت کرج
نگرانی مادر جعفر اقدامی؛ از زندانیان اعتصاب غذا کننده در گوهردشت
نامه سعید ماسوری از زندان گوهردشت، در پاسخ به «دادستان تهران»

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه