مجاهدین خلق طی اطلاعیه‌ای اقداماتی که را دونالد ترامپ برای اجرایی کردن مواضعش ضروری‌ست که در پیش بگیرد، یادآوری کردند.


گام‌های عملی

به دنبال سخنرانی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مجمع عمومی ملل متحد که طی آن بر خواست مردم ایران جهت تغییر جمهوری اسلامی! شهادت داد، مریم رجوی، رهبر مجاهدین خلق خواستار برداشتن گام‌های عملی در این زمینه شد.

ضرورت

مریم رجوی با استناد به گفته‌ی ترامپ که نظام ایران «بیش از هر چیز از مردم ایران می‌ترسد.» تصریح کردکه این نخستین شهادت یک رئیس جمهور آمریکا درباره ضرورت تغییر استبداد مذهبی در ایران است، سیاستی که از ۳۶ سال پیش، مجاهدین خلق آنرا اعلام و در پیش گرفته‌اند. مریم رجوی تاکید کرد که آمریکا برای جبران و تصحیح سیاست گذشته‌اش در قبال مردم ایران، ضروری‌ست که «شورای ملی مقاومت ایران» را «به‌عنوان تنها جایگزین دموکراتیک برای دیکتاتوری مذهبی و تروریستی» به رسمیت بشناسد.


اشتباهات گذشته

مریم رجوی برخی از سیاست‌های اشتباه آمریکا در قبال مردم ایران در گذشته را یاد‌آور شد و از جمله در این میان به سرنگونی دولت ملی دکتر مصدق و حمایت آمریکا از دیکتاتوری شاه اشاره کرد. همچنین مریم رجوی خاطر نشان کرد که دولت آمریکا در عراق در قبال حفاظت مجاهدین خلق  بارها مرتکب نقض عهد شد و به این وسیله راه سرکوب اپوزیسیون خلافت اسلامی! را هموار کرد.
مریم رجوی عملکرد آمریکا علیه مجاهدین خلق در عراق را به مثابه امتیازاتی دانست که آمریکا در برجام به جمهوری اسلامی! داد. امتیازاتی که مردم ایران بهای آنرا پرداختند و ناچار شدند برای سال‌های بیشتری حاکمیت ولایت فقیه را تحمل کنند.


تغییر تعادل قوا

در سال ۸۲ هنگامی که نیروهای وابسته به خلافت اسلامی! در عراق، در قالب «شورای حکومتی عراق» حکم به «اخراج و ضبط سلاحها و اموال مجاهدین خلق» دادند، روزنامه واشنگتن پست به تاریخ ۱۹ آذر نوشت که این اقدام تعجب برانگیز «ممکن است تعادل‌قوای منطقه را [به سود نظام ایران] بهم بزند». اتفاقی که البته افتاد و باعث طولانی‌تر شدن عمر خلافت اسلامی! شد.


اقدامات اجرایی

مجاهدین خلق تصریح کردند که مواضع رئیس جمهور آمریکا باید با سلسله‌ای از اقدامات اجرایی مسیر محقق شدن را بپیماید:
«۱.ارجاع پرونده جنایات این رژیم به‌ویژه قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۱۳۶۷به دادگاه بین‌المللی جنایی و قرار دادن سردمداران رژیم و مسئولان جنایتها در برابر عدالت
۲.خلع ید از رژیم آخوندی در منطقه و اخراج پاسداران و شبه‌نظامیان مزدور از عراق و سوریه و یمن و افغانستان و لبنان
۳.اعمال قطعنامه‌های پیشین شورای امنیت ملل‌متحد درباره پروژه تسلیحات اتمی رژیم ملایان و ممنوعیت غنی‌سازی، همراه با بازرسی آزادانه و بی‌قید و شرط از مراکز نظامی و غیرنظامی رژیم
۴.پرداخت مابه‌ازاء اموال و تجهیزات و تسلیحات و قرارگاههای سازمان مجاهدین خلق و ارتش آزادیبخش ملی ایران در عراق که تماماً با هزینه خود آنها تهیه شده و اسناد آن موجود است.»

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه