نیوت گینگریچ طی یک سخنرانی در آمریکا، ضروری دانست که برای پیشبرد استراتژی تغییر در ایران باید مریم رجوی به طور رسمی به آمریکا دعوت شود.

ضرورت

نیوت گینگریچ، کاندیدای پیشین ریاست جمهوری آمریکا، ضروری می‌داند که مریم رجوی برای دیداری رسمی به آمریکا دعوت شود.

منافع

رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا که در باشگاه ملی مطبوعات در حضور خبرنگاران و مفسران رسانه‌های آمریکایی و بین‌المللی سخن می‌گفت، تاکید کرد که تغییر خلافت اسلامی! در ایران، منافع آمریکا را در دراز مدت تامین خواهد کرد و در برگیرنده‌ی منافع مردم ایران است.

همکاری

نیوت گینگریچ در سخنرانی‌اش که در شهر واشنگتن انجام شد به جامع بودن استراتژی ترامپ در برابر خلافت اسلامی! اشاره کرد، که «در چارچوب آن از هم پاشیدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و در نهایت رژیم دیکتاتوری در ایران می‌تواند با هماهنگی و همکاری موثر بین آمریکا و شورای ملی مقاومت عملی شود.»

پیشرفت

کاندایدای پیشین ریاست جمهوری آمریکا در توصیف شورای ملی مقاومت ایران و مریم رجوی گفت: «من بر این باورم که شورای ملی مقاومت دارای پتانسیل عظیمی است و به عقیده من خانم رجوی با مدیریتش در رهبری آن در این سال‌های طولانی و دشوار، کار شگفت‌آوری انجام داده است. من امیدوارم که در آینده نزدیک رسما به ایالات متحده دعوت شود تا بتواند با مقامات آمریکا در واشنگتن دیدار کند و به سراسر آمریکا برود. من معتقدم او نمادی از مقاومت در برابر رژیم دیکتاتوری است. حضور او در اینجا نه تنها تاثیر بزرگی در تمامی کشور دارد، بلکه پیامی مهم به اروپاست که سیاست ما در این مسیر در حال پیشرفت است.»

مسیر صحیح

گینگریچ افزود که استراتژی ترامپ مقابله با همه جوانب دخالت‌های خلافت اسلامی! در کشورهای منطقه را نیز در بر می‌گیرد. او تصریح کرد که ترامپ در سخنرانی اعلام استراتژی جدید آمریکا علیه خلافت اسلامی!، «گواهی عدم پایبندی ایران به برجام را صادر کرد» و به این وسیله «آمریکا را در مسیر صحیحی قرار داد. زیرا در حالیکه از برجام خارج نشد، اعلام کرد که برجام کاستی‌هایی دارد که باید برطرف شود.» [به‌عنوان نمونه: ترامپ در سخنرانی اعلام استراتژی جدید، درباره‌ی برجام چه گفت؟]

بخش مهم

رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا به نقش مهمی که برای مقابله با سپاه در استراتژی جدید آمریکا مشخص شده است، پرداخت و گفت که بخش مهمی از این استراتژی «اعمال محدودیت‌های گسترده علیه سپاه» است.

وزارت خزانه‌داری

گینگریچ در همین رابطه گفت: «وزارت خزانه‌داری نقش کلیدی و تاثیر گذاری در اجرای استراتژی پرزیدنت ترامپ دارد؛ این وزارتخانه می‌تواند به شکلی واقعی سپاه پاسداران را ضعیف کند و اگر بتواند از تمامی ظرفیت‌های خود بهره ببرد، آنوقت سپاه پاسداران را که بخش گسترده‌ای از اقتصاد ایران را در قبضه دارد، منزوی خواهد کرد. اجرای این برنامه تاثیر عمیقی بر اقتصاد ایران خواهد داشت.»

یک هفته بعد از...

سخنرانی مهم نیوت گینگریچ به دعوت سازمان جوامع ایرانیان آمریکا و تنها یک هفته بعد از سخنرانی اعلام استراتژی جدید ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، علیه خلافت اسلامی!، ایراد شد. [صدای آمریکا ۲۹ مهر ۹۶]


در همین زمینه:

قانون تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی! چیست؟
سخنرانی ترامپ درباره استراتژی جدید آمریکا علیه خلافت اسلامی!
استراتژی جدید آمریکا و سلسله اقدامات اجرایی
استراتژی جدید آمریکا، فاکس نیوز و مواضع مجاهدین خلق
سپاه در کدام لیست تروریستی قرار دارد؟

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

دیدگاه‌ها  

0 #1 نوید حسابی 1396-07-30 12:19
این نظرات خواست مردم ومقاومت ایران است.بنابراین دعوت از خانم رجوی را گامی مهم در راستای سیاست آزادسازی منطقه از تروریسم میدانم .
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه