وقتی نمایش تبلیغاتی سپاه در سرپل‌ذهاب در کمک‌رسانی! جلوی دوربین به زلزله‌زدگان با اعتراض دو سرباز وظیفه مواجه می‌شود، بین نیروهای سپاه و ارتش درگیری صورت می‌گیرد.


نزاع

سه‌شنبه ۲۳ آبان ۹۶ در سرپل‌ذهاب بین نیروهای تیپ ۳۵ ارتش و نیروهای سپاه، نزاع و درگیری صورت می‌گیرد. آیا آنها بر سر کمک‌رسانی به مردم می‌خواستند از یکدیگر پیشی بگیرند؟!!

روحانی

وقتی روحانی به سرپل‌ذهاب رفت، مدعی شد که سپاه و بسیج در حال خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان هستند، او دو کلمه‌ی سپاه و بسیج را در برابر مردمی به کار برد که خاطراتی تلخ از این دو نیرو دارند، آنها در برابر روحانی سکوت نکرده و با فریاد کشیدن اعتراض خود را بارز کردند. [حسن روحانی، سرپل‌ذهاب و نفرت مردم از سپاه]


نمایش

این‌بار اما سپاه و بسیج با هدف ضبط یک نمایش تبلیغاتی، با وسایل خبرنگاری وارد منطقه‌ای شدند که به تیپ ۳۵ ارتش واگذار شده بود. در این نمایش قرار بود اینطور نشان داده شود که سپاه و بسیج در حال کمک به مردم هستند، و آب و غذا در میان آنها توزیع می‌کنند.
سپاه و بسیج در حالی به این نمایش دست زدند که فرماندار قصرشیرین در ۲۳ آبان تصریح کرده بود: تاکنون «غذای گرم و آب و سایر امکانات در اختیار مردم» قرار نگرفته است. [زلزله کرمانشاه؛ «شناسایی ضد انقلاب» و کمک یک‌میلیارد تومانی اپوزیسیون]


دو سرباز وظیفه

در برابر نمایش تبلیغی سپاه و بسیج که قرار بود به قیمت رنج و درد مردم زلزله‌زده ضبط شود، دو نفر از سربازان وظیفه دست به اعتراض می‌زنند، آنها خطاب به نیروهای سپاه و بسیج می‌گوید که «الآن چه وقت این کارهاست و به جای این کارها بیایید کمک کنید»، به‌دنبال این اعتراض بین نیروهای دو طرف درگیری صورت می‌گیرد.


در همین زمینه:

رحمانی فضلی، تاریکی شب، و قربانیان زلزله کرمانشاه
پیام‌‌های مریم رجوی و آنتونیو گوترز خطاب به مصیبت‌دیدگان از زلزله
زلزله کرمانشاه؛ آمار سازی خلافت اسلامی! برای پنهان کردن ابعاد خسارات
زلزله کرمانشاه و مسکن مهر احمدی‌نژاد
زلزله کرمانشاه؛ «شناسایی ضد انقلاب» و کمک یک‌میلیارد تومانی اپوزیسیون

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

مقاله صوتی:زلزله کرمانشاه؛ سانسور، سپاه و سرکوب

نوشتن دیدگاه