مریم رجوی در سخنرای‌اش در «مراسم همبستگی با هموطنان زلزله‌زده در غرب ایران» از زلزله‌ای شوم به‌نام ولایت فقیه نام برد.


پیام

پس از وقوع زلزله در غرب کشور، مریم رجوی طی پیامی بر نگرانی عمومی از «سوابق تبهکارانه» خلافت اسلامی! دست گذاشت که پیشتر و در حوادثی از این دست با «اهمال و بی‌مسئولیتی نسبت به جان و زندگی مردم» موجب از دست رفتن جان‌های بیشتری شده بود.

فراخوان

به این ترتیب او ضروری دانست که برای نجات جان‌ها، هم‌میهنان «در غرب ایران به‌ویژه جوانان دلیر»، به «نجات مردمی که زیر آوار مانده‌اند، برخیزند و به‌مصیبت‌زدگان این حادثه کمک کنند.»


وظیفه مقدس ملی

در آن پیام مریم رجوی تصریح کرد که در برابر «اهمال و بی‌مسئولیتی» کارگزاران خلافت اسلامی! برای نجات جان‌ها، راه‌حل در «همبستگی» و «یاری رساندن به‌مصیبت‌زدگان» است؛ چرا که «نجات» جان‌ها از نظر مریم رجوی «یک وظیفه مقدس ملی است.»


مراسم همبستگی

مریم رجوی در «مراسم همبستگی با هموطنان زلزله‌زده در غرب ایران» که با حضور جمع کثیری از مجاهدین خلق ایران برگزار شد، یادآوری کرد که «چنین حادثه‌یی می‌توانست به مراتب قربانی و ویرانی کم‌تری داشته باشد و می‌توانست کرمانشاه عزیز ما را تا این حد در خون و ویرانی غرق نکند.»


آسیب‌پذیری شهرها

مریم رجوی تصریح کرد: «همه در سراسر ایران، در زلزله کرمانشاه یک بار دیگر ناامنی و آسیب‌پذیری تمام شهرها و روستاهای خود و همچنین تمام شئون اقتصادی و اجتماعی ایران را به‌چشم دیدند.»


راه نجات

مریم رجوی به‌وضوح اعلام کرد که برای رهایی از مصائب ایجاد شده در ایران، «راه نجات و تنها راه نجات، سرنگونی رژیم ولایت فقیه است.»


جوانان

او ضمن قدردانی از «هموطنانی که به‌یاری مردم کرمانشاه برخاستند»، این تقدیر را به‌خصوص شامل جوانانی دانست «که در میان این همه شیون و داغ و درد و خانه‌خرابی، منتظر نماندند و در عین فقر و نیازمندی، بی‌تفاوت ننشستند، از تهدید‌ها و اهانت‌های پاسداران و مأموران رژیم جا نزدند، بلکه غیرت و جوانمردی به‌جا آوردند و به‌یاری مردم مصیبت‌زده برخاستند.»


ممانعت

این درحالی است که «آخوندها، حتی مانع این می‌شوند که مردم خود کرمانشاه یا استان‌های همجوار آن به‌کمک زلزله‌زدگان بروند. در برخی جاها مثل سنندج، محل جمع‌آوری کمک‌های مردمی را تخریب کردند، کامیون‌های حامل کمک‌های مردمی را مصادره کردند تا به‌اسم سپاه پاسداران آنها را توزیع کنند و البته بخش زیادی را هم چپاول کنند.»


تبعیض

مریم رجوی افزود: «در برخی نقاط، حتی در توزیع کمک‌ها به‌ انواع و اقسام تبعیض‌ها رو آوردند و هموطنان اهل سنت را محروم کردند.» در حالیکه به تصریح مریم رجوی، «شیعه حقیقی، امروز در همبستگی و برادری با مردم اهل سنت است.»


سرکوب

در برابر یاری رسانی ملی به زلزله‌زدگان، مریم رجوی یادآوری کرد که «همه دیدند که ولی فقیه ارتجاع، اولین کاری که کرد، فرستادن سرکرده سپاه و سرکرده بسیج به منطقه زلزله‌زده بود. در اولین فرصت، یگان‌های ضد شورش در آن‌جا مستقر شدند.»


ده‌ها فاجعه

رنج‌های مردم به جا مانده از زلزله، از مصیبت وارد شده بر اثر زلزله کمتر نیست، زیرا «در ایران، چنانکه پس از زلزله شمال، یا زلزله بم، یا همین کرمانشاه دیدیم، کسانی هم که از زیر آوار نجات می یابند، یا بر اثر عدم رسیدگی جان می‌دهند و یا به‌خاک سیاه نشانده می‌شوند». به واقع «زلزله یک فاجعه است و زندگی پس از زلزله ده‌ها فاجعه.»


پول به کجا رفت؟

مریم رجوی آنگاه به سرمایه‌های کشور می‌پردازد که توسط خامنه‌ای و برای حفظ سایر دیکتاتورها و تقویت دسته‌جات تروریستی در خارج از ایران هزینه می‌شود، پولی که باید صرف تأمین نیازهای اساسی مردم ایران می‌شد؛ مریم رجوی گفت: «برای حفظ دیکتاتوری بشار اسد، آخوندها هر سال دهها میلیارد دلار خرج می‌کنند، تمام مخارج باندهای وحشی حشد‌الشعبی عراق را خامنه‌ای می‌پردازد. و راستی آن صد میلیارد دلاری که پس از لغو تحریم‌ها از طرف دولت‌های غربی آزاد شد و در اختیار رژیم قرار گرفت کجا رفت؟ از دو برابر شدن درآمد نفت در این دو سال چه چیزی عاید مردم ایران شد؟»


همیاری

مریم رجوی می‌گوید در برابر مصائب ناشی از « یک زلزله شوم به‌نام ولایت فقیه»، « یک واقعیت دیگر هم خودش را نشان داد و آن همبستگی و همیاری جامعه با مردم دردمند کرمانشاه است.»


یاری و کمک

مریم رجوی بار دیگر هموطنان را به یاری‌رسانی به زلزله‌زدگان فراخواند و گفت: «اکنون که به‌خصوص در غرب ایران، فصل سرما شروع شده، مردم زلزله‌زده به‌کمک‌های بسیار بیشتری نیاز دارند. من در این جا از کلیه هموطنانم می‌خواهم که به یاری و کمک خانواده‌‌هایی بشتابید که سرپرست‌ خود را از دست داده‌اند. به کمک بچه‌هایی که یتیم شده‌اند و مادران و پدرانی که نمی‌دانند در سوز سرما و در گرسنگی و بیماری، چطور فرزندان‌ خود را تأمین کنند، همه آن‌ها به‌یاری و کمک شما احتیاج دارند.»


دگرگون کردن روحیه اجتماعی

به باور مریم رجوی «در نقطه مقابل ولایت فقیه، که تفرقه و بی‌اعتمادی و بی‌تفاوتی را در بین مردم ترویج می‌کند، با سلاح همبستگی می‌توان روحیه اجتماعی را دگرگون کرد.»


در همین زمینه:

پیام‌‌های مریم رجوی و آنتونیو گوترز خطاب به مصیبت‌دیدگان از زلزله

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

مقاله صوتی:زلزله کرمانشاه؛ یک زلزله شوم به‌نام ولایت فقیه

نوشتن دیدگاه