کیهان هدف‌های بعدی حوثی‌ها را اعلام می‌کند؛ سپاه اصرار دارد تا نشان دهد که حوثی‌ها یعنی سپاه.


جشن سپاه!

در صف حوثی‌ها یا به عبارت دقیق‌تر؛ سپاه، به خاطر کشته شدن علی عبدالله صالح به تاریخ ۱۳ آذر ۹۶، جشن و پایکوبی برپا شده است. سپاه می‌خواهد به این ترتیب به نیروهای خود بگوید که حوثی‌ها بر بحران درونی مسلط شده‌اند و با کشته شدن علی عبدالله صالح موضوع انشقاق در جبهه‌ی سپاه در یمن به پایان رسیده است.

شکست در یمن

اما واقعیت امر از نگرانی شدید جناح‌های مختلف نظام ولایت فقیه از تحولات یمن خبر می‌دهد؛ تحولاتی که فراتر از زنده ماندن یا مرگ یکی از هم‌پیمانان سابق سپاه در منطقه، می‌باشد. شکست قطعی سپاه در صنعا می‌تواند موجب فروپاشی نیروهای شبه‌نظامی آن در یمن و سایر کشورها نیز بشود؛ جناح‌های نظام مقدس! به درستی درک کرده‌اند که یمن می‌تواند پایان ماجراجویی‌های آنها باشد.


روزنامه جوان

روز ۱۳ آبان روزنامه جوان که نقش بلندگوی سپاه را برعهده دارد، تصریح کرد که اوضاع در یمن تغییر کرده است؛ «همه چیز به نفع (ما) پیش می‌رفت که علی عبدالله صالح که در چند سال گذشته در کنار (ما) بود به خیانتی بزرگ دست‌زده و شبه‌نظامیان وابسته به خود را به جای دفع تجاوز به سمت نیروهای انصارالله هدایت کرده است.»


رقابت‌های نرم

اما رسانه‌های جناح روحانی، بر لزوم تعامل و گفتگو با طرف‌های منطقه‌یی تاکید کردند. روزنامه بهار نوشت: «برای آینده، یک مسیر این است که نظام تغییر موضع داده و سیاست‌های خارجی در منطقه را در همین حد نگاه دارد و بیشتر از موضع دیپلوماسی و مذاکره حتی با عربستان پیش برود و... در سیاست خارجی موازنه امنیتی و بعد رقابت‌های نرم مثل رقابت‌های اقتصادی را روی میز قرار دهد.»


گفتگو!

روحانی نیز در سخنرانی خود در چابهار به تاریخ ۱۲آذر گفت: «ما راه را در تعامل بین ملت‌ها می‌بینیم، ما علاقمند نیستیم با هیچ کشوری فاصله داشته باشیم، ما معتقدیم که اگر مشکلی در منطقه وجود دارد، با گفتگو قابل حل و فصل است و چیزی بالاتر از گفتگو نیاز نیست تا مشکل منطقه را حل کند، نه نیاز به اسلحه داریم، نه نیاز به دخالت قدرت‌های بزرگ جهانی داریم.» [بحران موجودیت؛ رسالت روحانی، رسالت سپاه]


کیهان وارد می‌شود

کیهان در این میان کوشید تا با دمیدن بر موشک شلیک شده به طرف دوبی، آنرا به‌عنوان یک قدرت‌نمایی سپاه به ثبت بدهد و به تاریخ ۱۳ آذر در صفحه نخست خود تیتر زد: «برق از چشم ابوظبی پرید». و در ادامه وعده داد: «ریاض در وحشت از شلیک بعدی».  موشک شلیک شده به امارات البته بنا به تصریح دولت آن کشور هرگز در آسمان آن مشاهده نشده است؛ با این همه سپاه از زبان کیهان اصرار دارد تا نشان دهد حوثی‌های یعنی سپاه. پس می‌توان نتیجه گرفت که شکست حوثی‌ها در یمن به معنی شکست سپاه است و مردم یمن اکنون در برابر سپاه می‌جنگند.


در همین زمینه:

کدام موشک حوثی‌ها به کجا در امارات اصابت کرد؟!
پرتاب موشک حوثی‌ها به نیروگاه هسته‌ای امارات؛ تلاش سپاه برای خروج از محاصره

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه