سپاه مدعی‌ست که با ترور علی‌ عبدالله صالح بر اوضاع صنعا مسلط شده است، اما به نظر می‌رسد که سپاه به این ترتیب خود را برای کشورهای منطقه و جامعه جهانی غیرقابل تحمل‌تر می‌کند.


روش‌ ولایت فقیه

وقتی علی عبدالله صالح راه خود را از ائتلاف نظام ولایت فقیه در یمن جدا کرد، نخستین گام از طرف سپاه حذف فیزیکی او بود؛ برای کسانی که با کارکردهای خلیفه مسلمین! و ارتش خصوصی او؛ سپاه، آشنایی دارند این نوع رفتار غیر منتظره نبود.
نظام مقدس! در داخل کشور در اساس با قتل و کشتار برپا شد و در ادامه ترور شخصیتی مخالفان را نیز در پی گرفت؛ این یعنی ولایت فقیه و سپاه.

حذف علی عبدالله صالح

اما حذف علی عبدالله صالح توسط تیم‌های ترور سپاه در یمن آیا به نفع خلیفه مسلمین! در تهران است؟! او شخصیتی شناخته شده بود که برای سالیان در موضع ریاست جمهوری در یمن شمالی و سپس در یمن متحد، قرار داشت، او جدا از مواضع سیاسی که در مقاطع مختلف اتخاذ می‌کرد اما نمایندگی یک نیروی اجتماعی و سیاسی عمده را در یمن برعهده داشت.
حذف به سرعت او، توسط تیم‌های ترور سپاه، این پیام را به جهان عرب و اسلام داد که نظام ولایت فقیه تنها گزینه‌اش در برابر دشمنانش حذف فیزیکی‌ست. جعفری فرمانده سپاه پس از ترور علی عبدالله صالح گفت: «شاهد بودیم که در یمن قصد داشتند چه کودتایی علیه مجاهدین و انصارالله انجام دهند که این توطئه در نطفه خفه شد».


وضعیت حوثی‌ها

آیا حوثی‌ها می‌توانند با حذف علی عبدالله صالح نیروهای او را در جبهه‌ی خود منحل کنند؟! آیا حوثی‌ها به عنوان یک اقلیت ۱۰ تا ۱۵ درصدی می‌توانند با اتکا به حمایت سپاه بر کشور یمن مسلط شوند؟! آیا حوثی‌ها می‌توانند با سیاست کشتار و سرکوب از شناسایی در جهان عرب و اسلام برخودار شوند؟
احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب گفت: «ترور صالح ماهیت جنایتکارانه حوثی‌ها در یمن را برملا می‌کند». وی گروه حوثی را یک «سازمان تروریستی» خواند و از جامعه بین‌المللی خواست تا حوثیها را به‌عنوان یک سازمان تروریستی بشناسد.
از سوی دیگر نیروهای علی عبدالله صالح برخلاف تبلیغات نظام ولایت فقیه، پس از قتل وی، انسجام خودشان را حفظ کرده‌اند و گفته می‌شود در حال حاضر احمد، پسر علی عبدالله صالح که در سالهای گذشته فرمانده گارد ریاست‌جمهوری بود، اکنون فرماندهی این نیروها را به‌عهده گرفته است و در اطلاعیه‌یی وعده داده است که انتقام خون قتل پدرش را از حوثی‌ها خواهد گرفت و «خون او تبدیل به ‌جهنمی برای ایادی ایران خواهد شد». او در این اطلاعیه همچنین با اشاره به‌ حوثی‌ها گفت: «باید از تمامی ابزارها برای خلاصی مردم یمن از این کابوس استفاده کرد».


وضعیت سپاه

شاید دقیق‌تر باشد که به‌جای سخن گفتن از حوثی‌ها در یمن از اسم سپاه استفاده شود، در این صورت مشاهده می‌کنیم که سپاه برای بقای خود، در یمن درگیر شده است. سپاه به روشنی درک کرده است که شکست کامل در یمن منجر به فروپاشی جبهه‌اش در سایر کشورهای منطقه نیز خواهد شد، در نتیجه برای برگرداندن تعادل دست به هر کاری می‌زند.
بخشی در نظام مقدس! اما از عاقبت این ماجراجویی بسیار بیمناک هستند. مصطفی تاجزاده، معاون وزارت کشور در زمان خاتمی در توئیتی نوشت: «یمن در اشغال داعش نیست، حرم ندارد و هم مرز اسرائیل هم نیست که به اصطلاح آقایان عمق استراتژیک جمهوری اسلامی محسوب شود. اعلان #کمک_مستشاری ایران در یمن توسط سردار جعفری در شرایطی که ترامپ در پی اثبات دخالت سپاه در امور داخلی کشورهای دیگر است، چه معنا و چه لزومی دارد؟» [توئیتر تاجزاده ۱۳ آذر ۹۶]
به نظر می‌رسد نظام مقدس! فرصت مصالحه در منطقه را از دست داده است و سپاه با سرعت تمام به سمت پرتاگاهی می‌راند که در انتهای آن دوزخ به انتظار نشسته است؛ اعمال نظام مقدس! آنرا بیش از پیش برای کشورهای منطقه و جامعه جهانی غیرقابل تحمل خواهد کرد؛ نشانه‌های آنرا می‌توان در روزهای آتی مشاهده کرد.


در همین زمینه:

جنگ در یمن؛ حوثی‌ها یعنی سپاه
موشک بالیستیکی حوثی‌ها، تولید سپاه می‌باشد
پرتاب موشک حوثی‌ها به نیروگاه هسته‌ای امارات؛ تلاش سپاه برای خروج از محاصره
کدام موشک حوثی‌ها به کجا در امارات اصابت کرد؟!
بیانیه کاخ سفید در محکومیت تحرکات جنگ‌افروزانه‌ی سپاه

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

مقاله صوتی:  سفر به بانه؛ احمدی‌نژاد در مسیر خاتمی

نوشتن دیدگاه