در هفتمین روز قیام ایران، مریم رجوی از همه‌ی مردم ایران خواست که در «میدان قطعی‌ترین نبرد» به «یاری» فرزندانشان برخیزند.

«به‌پاخاستگان»

در هفتمین روز قیام ایران، مریم رجوی با انتشار پیامی از مردم ایران خواست تا از فرزندانشان در قیام سراسری حمایت کنند.
مریم رجوی خطاب به «به‌پاخاستگانی که چهره شهرهای ایران را با نور آزادیخواهی و حق‌طلبی روشنایی» بخشیده‌اند، «دست مریزاد» گفت؛ کسانی که «زمین را در زیر پای رژیم پوسیده ولایت فقیه به‌لرزه درآورده»اند.
رئیس جمهور برگزیده مقاومت با نثار «هزاران سلام» «به شهیدان سرفراز» قیام «در دورود و تویسرکان و نورآباد و ایذه و شاهین‌شهر و قهدریجان و همایونشهر و جوی‌آباد اصفهان» خطاب به قیام‌آفرینان تاکید کرد که «شما نشان دادید که ایران رهاشده از ولایت فقیه و استبداد دینی ممکن است.»

چشم‌های منتظر

مریم رجوی با اشاره به پشتیبانی گسترده در کشورهای منطقه و جهان از قیام مردم ایران، به جوانان حاضر در صحنه‌ی نبرد با نظام ولایت فقیه گفت: «ملت‌های به‌خون کشیده‌شده از ستم ولایت فقیه در خاورمیانه، از سوریه تا عراق و افغانستان برای پیروزی شما دست به‌دعا برداشته‌اند.» او افزود: «هر کس که در سراسر دنیا. مدافع آزادی و دموکراسی است، به‌شما امید بسته‌ است و جهان صدای مظلومیت شما را می‌شنود و دولت‌ها و مجامع بین‌المللی یکی پس از دیگری قیام شما را تحسین و حمایت می‌کنند.»
تا آنجایی که به جنبش مقاومت ایران در برابر نظام ولایت فقیه باز می‌گردد نیز به تعبیر مریم رجوی، «شهیدان ملت ایران، از قهرمانان دهه ۶۰ و زندانیان قتل‌عام‌شده سال ۶۷ تا به‌پاخاستگان قیامهای سال ۸۸ و شهیدان اشرف و لیبرتی»، به جوانان قیام آفرین «چشم دوخته‌اند.»

«گرگ کاغذی»

در توصیف وضعیت شکننده نظام ولایت فقیه با همه‌ی جناح‌های درونی‌اش در برابر قیام ایران، مریم رجوی خطاب به «به‌‌پاخاستگان» می‌گوید: «امروز خامنه‌ای سردژخیم ولایت فقیه و همدستانش به‌تهدید شما رو آورده‌اند.» او می‌افزاید: «مزدوران موسوم به‌اصلاح‌طلب‌ و اعتدال‌چی‌شان که از هیچ خدمتی به‌ولایت خون‌آشام فقیه فروگذار نکرده‌اند، حالا پرده‌ها را کنار زده، خواستار سرکوب مردم آزادیخواه می‌شوند.
آنها به‌هر تقلایی دست می‌زنند، تا پیوستن فزاینده مردم به‌صفوف شما را متوقف کنند.»
اما مریم رجوی نتیجه می‌گیرد که «ولایت فقیه با وجود همه قدرت‌نمایی‌هایش، گرگ کاغذی است و در برابر قیام شما دوام نمی‌آورد.»

پیوستن به «به‌پاخاستگان»

رئیس جمهور برگزیده مقاومت خطاب به همه هم‌میهان گفت: «تمام هموطنان‌ را به‌برخاستن و پیوستن به‌امواج خروشان آزادیخواهی در سراسر ایران فرا می‌خوانم.
هموطنان بلوچ‌ و کرد و ترک و بختیاری و لر و ترکمن‌ و قشقایی،


هموطنان اهل سنت،

هموطنان ساکن روستاها و حومه‌ها و حلبی‌آبادهای سراسر ایران!
این قیام از آن شما و برای شماست. فرزندان قیام‌آفرین شما در میدان قطعی‌ترین نبرد در حال ورق‌زدن صفحه تاریک تاریخ ایران‌اند، به‌یاری‌شان برخیزید!


هموطنان عزیز، خواهران و برادرانم،

قیام‌کنندگان و ارتش محرومان و غارت‌شدگان را در خیابانها تنها و بی‌دفاع نگذارید.»
«این قیامی است متعلق به تمام مردم اسیر و آزادی‌خواه ایران. هیچ فرصتی را برای حمایت و پیوستن به زنان قهرمان و دلیرمردانی که در خیابانها می‌جنگند و سینه سپر‌کرده‌اند از دست ندهید. در هر کجا که می‌توانید به تحصن و اعتصاب در کارخانه‌ها و ادارات و محیط‌های کار روی بیاورید تا دنیا اعتراض عموم مردم ایران را به حاکمیت منفور آخوندی ببیند و صدای خلق در زنجیر را بشنود.»

ماهیت قیام

در پایان مریم رجوی در توصیف ماهیت قیام می‌گوید: «قیامی که شمابه‌پاکرده‌اید، قیامی است برای آزادی و دموکراسی و برابری و جدایی دین از دولت. قیامی است برای عدالت اجتماعی و این جنبش و قیامی است تا پیروزی.»

در همین زمینه:

زمان برپایی هزار اشرف برای آزادی
مریم رجوی و قیام «نه به گرانی»
پیام مسعود رجوی به همه جوانان دلیر و زنان قهرمان و مردان به پا خاسته
پیام مسعود رجوی به همه جوانان دلیر و زنان قهرمان و مردان به پا خاسته -۲
پیام مسعود رجوی به همه جوانان دلیر و زنان قهرمان و مردان به پاخاسته -۳

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه