مقاومت ایران از شورای امنیت خواست تا سلسله‌ای از اقدامات ضروری را علیه نظام ولایت فقیه در پیش بگیرد.

در آستانه‌ی تشکیل جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره‌ی بررسی وضعیت قیام ایران، شورای ملی مقاومت ایران با انتشار اطلاعیه‌ای در ۱۵ دی تصریح کرد که کشتار تظاهر کنندگان توسط نظام ولایت فقیه «مصداق بارز جنایت علیه بشریت است» و «مقابله با آن برعهده شورای امنیت ملل‌متحد می‌باشد.»
اطلاعیه مقاومت ایران از شورای امنیت می‌خواهد: «از حق مشروع و طبیعی مردم ایران برای سرنگونی فاشیسم دینی حاکم بر ایران و دستیابی به آزادی که برای آن قیام کرده‌اند، دفاع کند».

در اطلاعیه مقاومت ایران آمده است که از ابتدای قیام بنا بر گزارش‌هایی که مقاومت ایران دریافت کرده است، «دست‌کم ۵۰تظاهر کننده با شلیک مستقیم پاسداران به‌شهادت رسیده و بیش از ۳۰۰۰تن دستگیر شده‌اند.»؛ شهیدانی که در میان آنها «کودکان و نوجوانان ۱۲یا ۱۳ساله نیز به چشم می‌خورند.»
مقاومت ایران می‌افزاید: «رژیم آخوندی از اولین روزهای قیام شبکه‌های اجتماعی را در ایران مسدود کرده و اینترنت را قطع یا به‌شدت تضعیف کرده است.»؛ موضوعی که مسئولیت آنرا جعفری، فرمانده سپاه و آذری جهرمی، «وزیر ارتباطات» بر عهده گرفته‌اند.
در ادامه این اطلاعیه، «مقاومت ایران ضمن استقبال از تشکیل اجلاس امروز شورای امنیت ملل‌متحد درباره قیام ایران بر ضرورت اقدامات زیر از سوی شورای امنیت ملل متحد تأکید می‌کند:
۱. حق مشروع مردم ایران برای سرنگونی فاشیسم دینی حاکم و استقرار آزادی و حاکمیت مردم را به‌رسمیت بشناسد.
۲. رژیم ایران را به‌خاطر کشتار و دستگیریهای جمعی تظاهرکنندگان بی‌دفاع و بی‌سلاح، قویاً محکوم و مورد مؤاخذه قرار دهد.
۳. رژیم آخوندی را به‌خاطر نقض سیستماتیک حقوق‌بشر از جمله قتل‌عام ۱۳۶۷ (۱۹۸۸) و کشتار قیام کنونی باید مورد تحریم قرار دهد.
۴. قطع اینترنت و شبکه‌های اجتماعی محکوم و دسترسی آزادانه عموم مردم به اینترنت تضمین شود.
۵. تصمیمهای لازم‌الاجرا برای آزادی هزاران تظاهر کننده دستگیر شده اتخاذ و یک نظام مانیتورینگ برقرار شود و به رژیم ایران هشدار داده شود که در صورت ادامه این روند اقدامهای جدی‌تری اتخاذ خواهد شد.»

در همین زمینه:

پیام مریم رجوی در هفتمین روز قیام ایران؛ «قطعی‌ترین نبرد»
زمان برپایی هزار اشرف برای آزادی
پیام مسعود رجوی به همه جوانان دلیر و زنان قهرمان و مردان به پا خاسته
پیام مسعود رجوی به همه جوانان دلیر و زنان قهرمان و مردان به پا خاسته -۲
پیام مسعود رجوی به همه جوانان دلیر و زنان قهرمان و مردان به پاخاسته -۳

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه