شورای ملی مقاومت ایران با انتشار بیانیه‌ای به تشریح آنچه در قیام تبریز جریان یافت، پرداخت.

شورای ملی مقاومت درباره قیام مردم تبریز در روز ۱۵ دی ۹۶ در نهمین روز قیام سراسری ایران، طی اطلاعیه‌ای نوشت: امروز «مردم به‌پاخاسته تبریز مسابقه فوتبال بین تیم تراکتورسازی تبریز و استقلال تهران را که در استادیوم سهند این شهر برگزار شد، به صحنه ابراز انزجار از رژیم آخوندی تبدیل کردند. در این مسابقه جمعیت حاضر در استادیوم شعار می‌دادند خامنه‌ای حیا کن مملکت را رها کن؛ بی‌شرف بی‌شرف، بسیجی بی‌غیرت؛ نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران... مردم هم‌چنین به ترکی شعار می‌دادند مردم آذربایجان ذلت نمی‌پذیرند.»
نظام ولایت فقیه برای آنکه اخبار داخل ورزشگاه به بیرون منتقل نشود، اینترنت داخل ورزشگاه را قطع کرد و «صداوسیما» که در حال پخش مستقیم مسابقه بود، با طنین‌انداز شدن شعارها، پخش مستقیم را قطع کرد.

پس از پایان مسابقه «مردم در مسیر بازگشت از ورزشگاه نیز شعار مرگ بر خامنه‌ای سر دادند. گارد ضدشورش در مسیر آبپاش مستقر کرده بود و یک هلیکوپتر هم مستمر بالای سر مردمی که از ورزشگاه بیرون آمدند، می‌چرخید.»
بنا بر گزارش شورای ملی مقاومت ایران، «این تظاهرات عظیم در حالی برگزار شد که نیروهای سرکوبگر از صبح در مسیرهای ارتباطی شهرهای خوی، ارومیه و اردبیل به تبریز پست بازرسی گذاشته بودند. مسافران اتوبوسهای اردبیل و ارومیه را که برای دیدن مسابقه به تبریز می‌رفتند، تهدید کرده و تلفنهای همراه برخی از آنها را ضبط کردند. در ورودی ورزشگاه سهند نیز نیروهای سرکوبگر به‌طور فشرده حضور داشتند و با محدود کردن درهای ورودی جمعیت را با تهدید، از شعار دادن منع می‌کردند.»
اطلاعیه شورا همچنین از «هشت اتوبوس از مزدوران گارد ضدشورش غیرمحلی» که «به پادگان موسوم به ولی عصر منتقل» شده و «با سربازان بومی در این پادگان تعویض» شده بودند، خبر داد.
اطلاعیه مقاومت ایران افزود: «به هنگام عصر نیز جوانان غیور در خیابانهای آبرسان و راه‌آهن دست به تظاهرات زدند و شعار مرگ بر دیکتاتور سر دادند.»

در همین زمینه:

ثبت ششمین روز قیام مردم ایران
اقدام‌های ضروری شورای امنیت در مورد قیام ایران
پیام مریم رجوی در هفتمین روز قیام ایران؛ «قطعی‌ترین نبرد»

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

 

نوشتن دیدگاه