کنفرانس عباس داوری در شبکه تصویری ایران آزادی – ۱۵ دی ۹۶

با درود و سلام به شما دوستان عزیز. همچنین با سلام به شهیدان سرفراز قیام ایران و با هزاران درود به قیام آفرینان در سراسر ایران زمین.
الان برای همه جهان مشخص شده است كه مردم ایران، این رژیم ضدبشری را نمی‌خواهند. مطابق آماری كه ما داریم، در ۱۲۵شهر كه پیوسته در حال افزایش است و در همه ۳۱ استان ایران، قیامها با شعارهایی علیه رژیم پلید آخوندی روز به روز گسترش می یابد و به عمق می‌رود. معلوم شد كه چرا روحانی این همه بودجه سپاه جنایت و نیروهای سركوبگر را از پول و جانمایه مردم افزایش داده است. به وسائل مختلف سركوب در خیابانها نگاه كنید كه چگونه از خون دل مردم انواع وسائل سركوب مردم را تهیه كرده است. اما اراده سترگ ملت ایران همه آنها را درهم می‌شكند.


مردم سراسر ایران، در همه استانها؛ از همه‌ی ملیتها، از همه مذاهب، یك صدا می‌گویند: «خامنه‌ای حیا كن، مملكت رو رها كن»، «توپ، تانک، فشفشه آخوند باید گم بشه».
بله مردم ما با این شعارهای خود، ترفندها كثیف تفرق افكنانه آخوندها را برسر آنها می‌كوبند. ۴دهه است كه این رژیم سراسر فساد و جنایتكار، با تفرقه افكنی و دامن زدن به شعارهای فرعی، مقاومت و قیام سراسری مردم ایران را منحرف می‌كند. اما مردم ما نشان دادند كه بسیار هشیار هستند و دشمن اصلی خود را به‌خوبی می‌شناسند. چون همه به‌خوبی می‌دانند. این رژیم فارسها را در مشهد، تهران، اصفهان، شیراز و ... كمتر از تركها، عربها، بلوچها، كردها و تركمنها سركوب نكرده است. در تهران میلیونها نفر آواره و در آلونكها و كارتونها و حتی گورها می‌خوابند. ببینید در فضای مجازی همشهریان خودم در تبریز نوشته‌اند ‌به هر قیمت امروز شعار «مرگ بر دیكتاتور»، «مرگ بر خامنه‌ای» را طنین‌انداز خواهند كرد. گذشت آن زمانی كه رژیم با برچسبهای تجزیه طلب، وابسته به كشورهای اجنبی، مردم ما را در كسوت ملیتهای مختلف سركوب می‌كرد. این مردم ایران از همه ملیتها، یك صدا هستند یك شعار دارند یك خواسته دارند. رژیم ضدبشری ولایت فقیه باید سرنگون شود. مردم ایران، ایران زمین را از اشغال آخوندهای جنایتكار آزاد خواهند كرد و حاكمیت مردم را در این سرزمین مستقر خواهند كرد. این همه داستان است كه وحدت ملی با شعار علیه ولایت فقیه به اوج رسیده و همچنان كه رهبر مقاومت برادر مسعود گفته «اثبات شده است كه رمز رستگاری ملی، مرگ بر اصل ولایت فقیه و زنده باد ارتش آزادی است.»
هیچ خواسته‌ای جز این وجود ندارد كه مردم ما باید با حاكمیت خود بر سرنوشت خویش، زیباترین وطن را بسازد.


پرسش: قیام خلق قهرمان تبریز چه تاثیری می‌تواند در قیام سراسری داشته باشد؟


عباس داوری: با توجه به تاریخچه مبارزاتی مردم تبریز در مبارزه‌ی آزادیخواهانه‌ مردم ایران در ۱۲۰ساله‌ی اخیر، قطعا قیام مردم تبریز، تأثیرات مهمی در قیام سراسری ایران خواهد داشت. به عنوان مثال ۴۰سال پیش یعنی در ۲۹ بهمن ۵۶ من خودم از اول قیام مردم تبریز از نقطه شروع آن حضور داشتم. قیام ساعت ۸صبح شروع شد و تقریبا ساعت ۱۲ تمامی شهر از نیروهای رژیم شاه خالی شد و شهر آزاد شده بود. همین قیام نقطه عطفی در مبارزات علیه رژیم شاه بود.
دقیقا رژیم بیش از هركسی اهمیت قیام مردم تبریز را می‌داند. به این دلیل است سالها با حرفهای برخی از سردمداران، با اعمال سركردگان این رژیم و با توهین هایی كه می‌كنند، تلاش كرده است كه برخی از مردم تبریز را تحریك كند. اما همین امروز مردم تبریز و شهرهای دیگری كه به تبریز آمده اند، نشان دادند كه مانند همه مردم ایران یك صدا و یك شعار دارند.

 

پرسش: سلام چرا اسمی از تویسرکان نمی‌آرید؟ تویسرکان هم شهید داد و دیگه چرا تویسرکان ساکت شده است؟


عباس داوری: نه اصلا این طور نیست. مثلا دبیرخانه شورای ملی مقاومت بیانیه خود؛ «قیام ایران – شماره ۱۹» را به تویسركان اختصاص داده و در تیتر آن نوشته : شهادت یکی از تظاهرکنندگان تویسرکان بر اثر شلیک مستقیم پاسداران
این بیانیه كه روز ۱۰ دی صادر شده ادامه می‌دهد كه در چهارمین روز قیام سراسری علیه رژیم آخوندی، در تویسركان به دنبال حمله وحشیانه پاسداران ‌به سمت جمعیت یکی از تظاهرکنندگان به شهادت رسید. شماری نیز مجروح شدند. مردم خشمگین شعار مرگ بر خامنه ای سر می‌دادند و یک خودرو حکومتی و بخشهای زیادی از فرمانداری به آتش كشیده شد. در اطلاعیه‌های بعدی هم علاوه بر گزارش اخبار از تویسركان بازهم شهدای تویسركان را نوشته است. همچنین خودم می‌توانم شهادت بدهم كه در چند روز گذشته هرروز بارها قیام مردم تویسركان در سیمای آزادی نشان داده شده و بیانیه‌های شورای ملی مقاومت در رابطه با تویسركان هم خوانده شده است.

 

پرسش: میشه در رابطه با جلسه شورای امنیت امروز توضیح بدهید اهمیت آن چیست؟


عباس داوری :ببینید در چهاردهه ی گذشته ملت ما از یک چیزی رنج برده اسمش سیاست مماشات با این رژیم ضد بشری بود سیاست مماشات مقاومت ایران را در همه جا به قید و بند کشیده بود. سیاست مماشات در همه جا علیه منافع ملی ما عمل میکرد رژیم از این سیاست مماشات بیشترین استفاده ها را کردخون کشورهای دیگر را ریخت خون مردم مارا ریخت کسی حرف نزدچه جوری دریک کشوری سی هزار زندانی را زندانی خود رژیمه محکوم شده خود رژیمه قتل عام میکندولی کسی صدا یش درنمیاید الان ببیند از ۶۷ سال تا الان بعداز۲۹سال سی سال این خون ها میجوشد در همه جا سیاست مماشات راکنارمیزند یک روز ان سیاست مماشات بود که حتی خون سی هزارزندانی ما را می پوشاند ونمیگذاشت صدایش دربیاید ولی امروز میبینیم که درشورای امنیت در سازمان ملل متحد شعارهایی که مردم ما میدهند این ترجمه میشود وبه زبان سفرای رژیم های مختلف ازجمله: سفیر آمریکا در سازمان ملل گفته میشود.بنابراین امروز درشورای امنیت جلسه است صرفنظرازاینکه چه نتیجه ای داشته باشد باور کنید نفس برگزاری جلسه در شورای امنیت برای رسیدگی به تظاهرات مردم برای رسیدگی به سرکوب رژیم که مردم ماراسرکوب میکند نفس همین بسیار اهمیت دارد و نفس همین رژیم را وحشت زده میکند و در واقع ارکانش را به لرزه درمیاورد چیزی که هرروز در چهل سال گذشته پوشیده میشد امروز رو آمده است .امروزاین نمایندگان کشورهای مختلف هستند که میایند ازسرکوب مردم ایران توسط رژیم دفاع میکنند و حرف میزنند .لطفا به اهمیت این موضوع توجه کنید حتما اگر سیمای آزادی مستقیم پخش کرد یاتلویزیون های دیگر، این هارا بگیریدو به همه ی مردم ما بگویید و اهمیت این راتوضیح بدهید تامردم ما بدونند که برخلاف سال های قبل و برخلاف چهاردهه گذشته الان صدای شان گوش شنوا دارد وصدایشان در مهمترین ارگان بین الملی یعنی شورای امنیت شنیده میشود

 

پرسش: چرا این قیام همانطور که رژیم هم دیروز به آن اذعان کرده است خصلت سراسری حتی در شعارهایش پیدا کرده است؟


عباس داوری :ببینید همچنانکه گفتم این رژیم فقط یک قسمتی ازمردم را سرکوب نکرده چپاول نکرده همه ی مردم ما را چپاول کرده همه ی اقشار مختلف را چپاول کرده است معلمی که درتبریز است معلمی که درمشهداست ،معلمی که دراهوازاست دربلوچستان است چه فرقی باهم دارند همه ی مردم را چپاول کرده است.کارگران ما که درجنوب کارمیکنند درشمال کارمیکنند عرب هستند بلوچ هستند ترک هستند ترکمن هستند و فارس هستند چی فرق میکند همه ی آنهارا به روز سیاه نشانده معلومه وقتی اینجوری هست قیام سراسری میشود مردم بلافاصله به دلیلی اینکه دردمندهستند به دلیل اینکه نفرت دارند وبه دلیل اینکه بچه هایشان را این رژیم سرکوب کرده وازبهترین چیزهامحروم کرده و بدلیل اینکه خانواده های ما را حتی ازخوردن تخم مرغ محروم کرده معلوم است در همه جا قیام میکنند برعلیه رژیم همه ازیک جا میخوریم و ازیک جا سرکوب میشویم و ازیک جا چپاول میشویم اسمش رژیم ولایت فقیه است به این دلیل همچنانکه خود رژیم هم اذعان میکند معلوم است همه ی مردم همه جاشعار میدهند مضافا براینکه یک مقاومت هم ۵۲ سال سابقه دارد ریشه دارد در بین مردم ایران صدای این مقاومت را به سراسر جهان میرساند

در همین زمینه:

رژیم سردرگم در برابر آتشفشان قیام

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه