کنفرانس حسین میرداماد در شبکه تصویری ایران آزادی -۱۸ دی ۹۶

درود بر قیام آفرینان در سراسر میهن اشغال شده که از روز هفتم دیماه تا امروز با اعتراضات گسترده و کوبنده خودشون رژیم ولایت فقیه رو به لرزه درآوردند. برنامه امروز رو با سؤالات رسیده شروع می‌کنم.


پرسش: طی روزهای اخیر و بعد از برگزاری ضد تظاهراتهایی که رژیم برپا کرد شاهد افت تظاهرات نسبت به روزهای اولش هستیم، آیا این به معنای مسلط شدن رژیم بر اوضاع و خاموش شدن جنبش نیست؟

حسین میرداماد: اولا در این سؤال چند داده یا اطلاعات غلط وجود داره و نتیجه گیری هم که از اون شده طبعا غلط می‌شه. چه کسی گفته تظاهراتها افت پیدا کرده؟ چه کسی گفته تظاهراتی که روزهای اول بود باید به همان صورت تا روز آخر باشد؟ چه کسی گفته که رژیم بر اوضاع مسلط شده؟ چه کسی گفته که ضد تظاهراتهای رژیم پا گرفته؟ چه کسی گفته که برآیند همه این مسائل به خاموش شدن جنبش انجامیده؟

اما منشأ این شایعه پراکنی‌ها کیست؟ خود رژیم! ببینید جعفری دولت‌آبادی، دادستان رژیم در تهران به تلویزیون حکومتی گفت: «وقتی تلگرام مدیریت شد، آتش آشوب‌ها هم خاموش شد». این حرف همه آدمهای رژیم است که گویا قیام بند تلگرام بوده و حالا با قطع مفتضحانه تلگرام از طرف رژیم آتش قیام هم خاموش شده. در حالی که یکبار دیگه خامنه‌ای کور خواند. تلگرام رو رژیم از روز یکشنبه دهم دی به صورت نیمه و در بخشی از شهرهای کشور قطع کرد ولی از روز دوشنبه یازدهم دی به صورت کامل قطع کرد. یعنی ۵ روز بعد از قیام و از اون روز تا به حال یک هفته گذشته و در بیشتر شهرهای کشور تظاهرات داشتیم. البته تنها تفاوتش اینه که وقتی تلگرام باز بود به سرعت در همه جا خبرها می پیچید الان با کمی تأخیر در حد یکی دو ساعت بعد می‌رسه. اما ببینید چند تاکتیک از طرف قیام‌آفرینان دشمن رو لوله کرده به طوری که بر اساس خبر موثقی که در اختیار ما قرار گرفته در یک جلسه اضطراری که بین فرماندهان سپاه و امنیتی رژیم در روزهای گذشته بوده گفته‌اند که ما از دو موضوع بسیار نگرانیم اول اینکه تظاهراتها در شهرهای مختلف گسترش یافته و از ما تمرکز نیرو برای سرکوب در یک جا رو گرفته و دوم اینکه تظاهرات شبانه شده و این علاوه بر اینکه نیروی ما رو فرسوده می‌کنه و از صبح تا شب و تا نزدیک صبح باید پست بدن، تظاهرکنندگان رو هم در شناخته نشدن و حمله به مراکز کمک می‌کنه. و این رو ما در تظاهرات بزرگ روز جمعه در تهران و شهرهای مختلف دیدیم.
در روز جمعه ۱۵ دی در نهمین روز از قیام سراسری مردم ایران، با وجود جو گسترده امنیتی و حضور گسترده نیروهای سركوبگر، مردم در بسیاری از شهرها دست به تظاهرات زدند.


پرسش: در مورد ضد تظاهراتهایی که رژیم راه می اندازه برای اینکه نشون بده موفق به کنترل شده چه می‌گویید؟

حسین میرداماد: ما یک سطح مقایسه بین این قیام و انقلاب با قیام سال ۸۸ داریم وقتی در نهم دی اونسال که سه روز بعد از عاشورا بود، رهبران اون جنبش که خودشون از عوامل رژیم بودند جازدند و دیگه از خانه‌شون در نیامدند ولی الان ۵ روزه که هر روز تظاهرات ضد مردمی راه می‌اندازند و هر روز از روز قبل مسخره‌تر هست. در یک نمونه دانش آموزان مدرسه‌ای در ایلام رو برده بودند به زور برای ضد تظاهرات و دانش‌آموزان مدرسه دخترانه به جای سردادن شعارهای حکومتی شعار «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» دادند.
یا در اهواز که دانش آموزانی که به زور برده شده بودند به جای شعارهای حکومتی شعار خامنه‌ای بی‌ناموس سر دادند.
یا در جای دیگه‌ای دانش‌آموزان در پاسخ به شعاری که از بلند گوی بسیج پخش می‌شد: «نوید هر بسیجی»، در پاسخش می‌گفتند: «مرگ بر بسیجی».
تعداد جمعیتشون هم بسیار کمه و مایه تمسخر مردمه اصلا چنین کارهایی جز بی‌آبرویی بیشتر برای خامنه‌ای چیزی براش نداشته.
الان به قدری نیروهای بسیج و سپاه ترسیده و وارفته هستند و به قدری ریزش در اونها زیاد شده که هر روز شمار زیادی از اونها کارتهاشون رو می‌سوزونن و در شبکه‌های اجتماعی اعلام همبستگی با مردم می‌کنن و از خامنه‌ای برائت می‌کنند.

پرسش: بالاخره در این مرحله از قیام چه کارهایی باید کرد که به استمرار قیام کمک می‌کنه؟

حسین میرداماد: تهاجم همه جانبه به رژیم هست. یعنی هیچ صحنه و عرصه‌ای رو نباید در مبارزه علیه رژیم از دست داد. از برپایی کانونهای شورشی هزار اشرف و برپایی شوراهای شهر و روستا و محل کار برای کنترل اوضاع پس از بیرون کشیدن از چنگ رژیم تا تظاهرات مستمر خیابانی تا اعتصاب و اعتراض در دانشگاهها، کارخانه‌ها، بازارها، مدارس و سایر بخشهای جامعه.
در واقع ما هم اکنون بعد از آتشباری سنگین روزهای اول قیام، دشمن را به کنج رینگ برده‌ایم و باید بی‌امان ضرباتمان را وارد کنید. تا این مار هفت خط سرش داغان شود.
بنابراین در صحنه اجتماعی ما یک مجموعه کارهای خرد مبارزاتی داریم یک مجموعه کارهای کلان. مثلا هیچ اعتصاب کارگری رو نباید از دست داد. درود بر کارگران شجاع کارخانه هفت تپه که مجدد اعتصابشون رو شروع کردند. همه مردمی که زیر چپاول باندهای حکومتی هستند فکر نکنند حالا که قیام شده اگر اعتصاب کردند رژیم آنها را به قیام گره می‌زنه و اجازه اعتصاب و تجمع به اونها برای رسیدن به حقشون رو نمی‌ده. مطلقا رژیم در چنین وضعیتی نیست. هر اعتصاب و تحصن و اعتراض مثل یک زمین‌لرزه دستگاه غارتگر خامنه‌ای رو به هم می‌ریزه. یا مجبورن حق شون رو بدن یا جرأت بهم زدن اون رو ندارن. چرا که خودشون اعتراف کردن که مردم معترض به وضعیت معیشتی، حقشون اعتراض هست. این حق رو باید اعمال کرد. و اصلا از هارت و پورتهای یک مشت اطلاعاتی و بسیجی وارفته منتظر فرار نترسید. این خیلی مهمه که در همه جا اعتصاب برای همون مشکلاتی که تا به حال بوده از نپرداختن حقوق تا نپرداختن حق بیمه تا هر تضییع حقوقی که شده با شدت و حدت ادامه داشته باشه. همچنین هموطنان غارت شده که رژیم به اونها مالباخته می‌گه هم از هیچ اعتراضشون کم نکنن. و برای دریافت پولهاشون فشارشون رو بیارن. مردم با اونها هستند و رژیم هیچ غلطی نمی‌تونه بکنه. این رو باید دونست خامنه‌ای در نقطه‌ای نیست که بخواد میلیونها نفری که دنبال حق و حقوقشون هستند رو سرکوب کنه.
همچنین معلمان و حق‌التدریسیها و محیط زیستیها و هر قشر اجتماعی که حقشون تضییع شده الان وقتشه که برای خواسته‌هاشون به صحنه بیان و مطالبه‌گری کنند. اینها یک مشت چپاولگرند که میخوان به بهانه اینکه الان قیام شده همین حداقل‌ها رو هم از مردم دریغ کنند. بنابراین نباید در هیچ صحنه و فرصتی که این رژیم به مردم ظلم می‌کنه صحنه رو خالی کرد.
در همینجا باید به دانشجویان دانشگاه ملی که رفتن جلو اوین و خواهان آزادی همکلاسیهای دستگیر شده‌شون شدن درود بفرستیم. این کار بسیار مهمی است چرا که رژیم می‌دونه که اگر بخواد دوباره کهریزک راه بیندازه با خشم فورانی دانشجویان و مردم مواجهه.
همچنین باید به دراویش درود فرستاد که جلو زندان اوین چادر زدند تا هم‌مسلکانشون رو که رژیم آخوندی به زور دستگیر کردند آزاد کنند.
الان تظاهرات جلو زندانها برای آزادی دستگیر شدگان یکی از مهمترین اقدامات قیامی است.
همچنین تظاهرات برای تشییع جنازه شهیدان قیام و شب هفت اونها و شب چله اونها.
کمک به خانواده شهیدان قیام از وظایف مبرم انقلابیون است که نگذارند خامنه‌ای جنایتکار به راحتی نفرات رو بکشه و بدون پاسخ از طرف مردم باشه
همچنین نباید گذاشت به خاطر دادن جنازه ۶۰ میلیون تومان از خانواده‌ها بگیرند. باید پیکر مطهر شهید راه آزادی رو از چنگ اطلاعات کثیف آخوندی بیرون کشید و بااحترام تمام به خاک سپرد.


پرسش: یکی از مشکلاتی که الان مطرحه اینه که گفته می‌شه یکی از دلایل اینکه استمرار قیام زیر سئواله نبودن رهبری در این قیامه این رو شما چی می‌گید؟

حسین میرداماد: اتفاقا یکی از ویژگیهای این قیام اینه که متکی به خون ۱۲۰ هزار شهید راه آزادی است که پس از ۳۰ خرداد سال ۶۰ به قیام علیه دیکتاتوری ولایت فقیه برخاستند و حتی در سال ۶۷، ۳۰هزارتاشون توسط خمینی قتل‌عام شدن. مطلقا و به هیچ وجه یک قیام خلق الساعه نیست و نمی‌تونه باشه. اگر صرفا موضوع گرانی بود اصلا به شعار «مرگ بر خامنه‌ای» نمی‌رسید. این یک دجالگری رژیم هست که جنبشهایی مثل وال استریت در آمریکا یا تظاهرات سال گذشته در پاریس یا لندن که به خشونت کشیده شد رو با تظاهرات مردم ایران مشابهت سازی می‌کنند. هیچکدام از اون تظاهراتها خواهان سرنگونی نظامات حاکم بر کشورشون نبوده و نیستند. بلکه با یک لایحه یا یک موضوع اقتصادی اجتماعی مخالفند. در حالی که در ایران تمامی اقشار مردم ایران بپا خاسته‌اند و خواهان سرنگونی رژیم هستند. اما رژیم رو به مرگ آخوندی تلاش می‌کنه با شایعه پراکنی در صفوف جنبش اینطور القا کنه که این جنبش سر و سخنگویی نداره. در حالی که شورای ملی مقاومت ایران از سال ۶۰ تشکیل شد و با شرکت گروهها و احزاب سیاسی متعددی که خواهان سرنگونی رژیم آخوندی بودند و شعارشون «نه شاه نه شیخ» بوده و هست و خواهان یک جمهوری با رأی مردم بودند. بعد هم در سال ۸۱ جبهه همبستگی ملی رو مسئول  همین شورا اعلام کرد و خانم مریم رجوی هم از چند سال قبلترش همبستگی ملی رو اعلام کرد. این روزها هم سوز و گداز رژیم آخوندی از حضور فعال مجاهدین در سازماندهی قیام گویای این واقعیته که اون نیرویی که در صحنه عملی قیام سمت و سوی شعارها و تظاهرات رو علیه خامنه‌ای و سرنگونی رژیم سوق می‌ده، مجاهدین هستند. شک نکنید ارتجاع و استعمار نمیخوان فرزندان مردم ایران رهبری قیام رو در دست داشته باشند و میخوان اینطور وانمود کنند که قیام رهبری نداره و مردم ایران محکومند یا به دیکتاتوری فعلی بچسبند یا به دیکتاتوری قبلی و سلطنت موروثی بیاویزند. در حالی که هر دو این نظامها توتالیتر و تمامیت خواهند و اصلا یک نظامات مردمی نیستند از این روست که مردم ایران برای سرنگونی سلطنت موروثی قیام کردند و حالا برای سرنگونی سلطنت فقیه قیام کردند. سلطنت به ایران باز نخواهد گشت و تنها آلترناتیو و جایگزین دموکراتیک شورای ملی مقاومت ایرانه. بنابراین اتفاقا به همین دلیل هم هست که استمرار این قیام تضمین‌دارتر شده و دیگه مثل سال ۸۸ نیست که رهبرانش به مردم خیانت کردند و رفتن در خانه نشستند. رهبران شورای ملی مقاومت ایران و سازمان مجاهدین خلق ایران نشون داده اند که در ۳۶ سال گذشته در رویارویی با رژیم آخوندی از هیچ فداکاری فروگذار نکرده‌اند و تمام وقت در خدمت سرنگونی رژیم آخوندی فعال بوده‌اند. اساسا یک شاخص شناخت سره از ناسره هم همین کارکرد نیروهای مدعی رهبری انقلابه. نیروهای سلطنت که میلیاردها دلار پول مردم ایران رو بلند کردن و قبل از سقوط شاه از ایران خارج کردند طی این ۳۹ سال هیچ کاری جز انباشت ثروت و خوشگذرانی در خارجه نداشتند. در حالی که در همین خارجه مجاهدین و اشرف‌نشانها روزی نبوده که علیه رژیم تظاهرات یا فعالیتهای سیاسی و افشاگرانه نداشته باشند. ارتش آزادیبخش و مجاهدین در لیبرتی و اشرف هم که مبارزات و شهداشون اظهر من الشمسه. بنابراین باید گفت که حضور تمام عیار مجاهدین در پشتیبانی از این قیام برای تک تک مردم ایران هم انتخاب رهبران واقعی مبارزه‌شون رو سهلتر می‌کنه. و این که همدردشونه و صداشون رو منعکس می‌کنه.

 در همین زمینه:

توفان انقلاب ایران

قیام سراسری یك صدا علیه رژیم ولایت فقیه

رژیم سردرگم در برابر آتشفشان قیام

 

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

محیطهایی که در آن کنفرانس زنده همزمان پخش می شود:


تلگرام کنفرانس زنده ایران آزاد
https://t.me/conference96

اینستاگرام
https://www.instagram.com/iran_azadi_e

تویتر ایران آزادی
https://twitter.com/iranazadi1395

پيچ فیس بوك ایران آزادی
https://www.facebook.com/IranAzadie/

یوتیوپ
https://www.youtube.com/c/IranAzadi

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه