کنفرانس عباس داوری در شبکه تصویری ایران آزادی – ۲۹ دی ۹۶

با درود و سلام به شما دوستان عزیز خیلی خوشحالم كه در خدمت شما دوستان هستم و می‌توانم با شما صحبت كنم. موضوع بحث برای امروز، «تلاش برای آزادی زندانیان قیام؛ یك وظیفه ملی» می‌باشد.
ابتدا مناسبت ۳۰دی، یعنی روزی كه زندانیان سیاسی شاه و در رأس آنها برادر مسعود توسط مردم آزاد شدند را به همه مردم ایران تبریك می‌گویم. در مورد بحث امروزمان لازم است به چند نكته در مورد زندانیان سیاسی از جمله زندانیان قیام اشاره كنم و سپس به سؤالات شما پاسخ بدهیم.
در مبارزه با رژیمهای دیكتاتوری و ضدمردمی و سركوبگر، مثل رژیم ولایت فقیه، این رژیم بجای پاسخ به مردم و حل مشكلات آنها، فشار را روی مبارزین و قیام كنندگان می‌گذارد، یعنی همانها كه از شرف مردم خودشان دفاع می‌كنند و برای رسیدن مردم به حقوقشان مایه می‌گذارند، رژیم آنها را مثل خود خامنه‌ای اراذل و اوباش، اغتشاشگر و محارب و خرابكار معرفی می‌كند. برای این كه به خیال خودش بتوانه بین مردم و آنها جدایی بیاندازد. اما غافل از این كه مردم ما بسیار هوشیار هستند و همه دیدند كه پاسخ آخوند رذل را چگونه كارگران میهن ما دادند و گفتند آشغال خودت هستی. مثل زمان شاه كه مجاهدین یا فدائیان را خرابكار، وابسته به اجنبی معرفی می كرد و در دادگاههای ضدمردمی آنها را یا محكوم به اعدام و یا زندانی می‌كرد.

پس رژیم ابتدا به دستگیر شدگان در منبرهای خود، به دروع اتهام می‌زند و تلاش می‌كند با این شیطان سازی زندانی شدن آنها را به مردم بقبولاند. در حالی كه مبارزین را فقط به دلیل دفاع از مردم، به دلیل دفاع از محرومان و ستمدیگان، به دلیل دفاع از شرف و حیثیت مردم، رژیم آنها را زندانی كرده است. پس تلاش برای آزادی زندانیان، یك وظیفه ملی است. رژیم با شكنجه‌های فیزیكی و روانی زندانیان سیاسی و قیامی را رژیم تحت فشار قرار می‌دهد، بنابراین تلاش برای آزادی آنها یك وظیفه انسانی هم هست. به این دلیل در هر تظاهرات و تجمع، مردم بپاس دفاع از پیشتازان خودشان، همواره شعار زندانی سیاسی آزاد باید گردد می‌دهند. در زمان شاه، مردم ما آنقدر در مقابل زندان قصر تظاهرات كردند تا توانستند روز ۳۰دی زندانیان سیاسی را آزاد كنند. چند روز پیش مردم و خانواده‌های خشمگین تهران در مقابل زندان اوین وقتی شعار می‌دادند: «بترسید بترسید ما همه با هم هستیم»، رژیم مجبور شد چند زندانی را آزاد كند.
قیام كنندگانی كه اكنون در زندان هستند، شاهدان و گواهان بسیار قوی برای مشروعیت قیام مردم در سراسر ایران می‌باشند. وقتی ما اقدامی برای آزادی زندانیان خودمان نكنیم، رژیم در سختگیری و شكنجه درباره آنها دستش بازتر می‌شود اما وقتی فریاد می‌زنیم كه اینها به چه گناهی دستگیر شده‌اند و فورا باید آزاد شوند و یا به ارگانهای حقوق بشری شكایت می‌نویسیم و جنایتهای رژیم را مستند می‌كنیم تردید نكنید كه دستهای رژیم و مزدورانش می‌لرزد.
دو روز پیش، خواهر مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، خواستار اقدام فوری دبیركل و شورای امنیت ملل متحد و كشورهای عضو شورای امنیت و همچنین كمیسر عالی حقوق بشر ملل متحد و دیگر ارگانهای ذیربط بین المللی، برای آزادی بلادرنگ دستگیرشدگان قیام سراسری مردم ایران شد. خواهر مریم گفتند كه رژیم ۸هزار نفر را زندانی كرده و تعدادی نیز مفقود هستند. بنابراین ما هم باید با صدای بلند بگوییم به شهادت رساندن زندانیان از مصادیق جنایت علیه بشریت است و با هر امكانی برای آزادی پیشتازان مردم ایران اقدام كنیم.
الان برگردیم به پاسخ به سؤالات شما:


پرسش چرا رژیم در این ابعاد اقدام به دستگیری كرده است و هدفش از این دستگیری‌ها چیست؟

عباس داوری: دستگیری‌ها در تظاهرات و در قیامها مهمترین كار و تلاش برای پراكنده كردن تظاهرات است. رژیم از هیچ چیزی به‌اندازه جمع مردم و وحدت آنها در صحنه نمی‌ترسد. چون می‌داند وقتی نتواند آنها را پراكنده كند، این تظاهرات مانند بهمنی است كه پیوسته بزرگ و بزرگ شده و رژیم را له خواهد كرد. به این دلیل است که دست به تاكتیكهای مختلف می‌زند. الان مهمترین وسیله و اهرم رژیم اطلاعات سپاه پاسداران است كه بصورت لباس شخصی به میان مردم می‌آیند از یكطرف با شایعه پراكنی كه مثلا تظاهرات اصلی در فلان نقطه است تلاش می‌كنند مردم را پراكنده كنند وقتی مردم این طرف و آن طرف می‌روند آنها را در دسته‌های كوچك دستگیر می‌كنند. هدف این است كه با دستگیری زیاد در هر شهری، موتور اصلی تظاهرات را از كار بیاندازند. بنابراین برای مقابله با این تاكتیكها، اصل این است كه در صحنه نباید تمركز را از دست داد. نباید گذاشت اینها نفرات را دستگیر كنند. همه آنهایی كه در تظاهرات بودند دیدند كه چگونه وقتی مردم به سمت مزدوران داد می‌كشند كه ولش كنید و برای آزاد كردن دستگیر شدگان اقدام می‌كنند مزدوران عقب نشینی می كنند. یعنی پاسخ هر تاكتیك رژیم علیه تظاهرات، متمركز شدن است


پرسش: طبق اخباری كه شنیدیم تعدادی از شهدا در زیر شكنجه شهید شده‌اند و پیكر آنها را به خانواده‌هایشان تحویل داده‌اند . هدف رژیم از این اقدام چیست؟

عباس داوری: باید بدانیم كه بزرگترین كار رژیم، ایجاد رعب و وحشت و ترس در میان مردم است. به عنوان مثال چرا حتی در شرایط عادی این همه آدمها را تحت نام قاچاقچی در ملاءعام به دار می‌كشد؟ چرا گله‌های خودش را وحشیانه برای زدن مردم با هیاهو می‌فرستد؟ چرا با خودروهای بزرگ سیاه و موتورسیكلتهای زیاد در صحنه نمایش می‌دهد؟ همه اینها برای ایجاد رعب است تا مردم را بترساند و آنها را وادار به عقب‌نشینی كند و به این وسیله بهای كمی بپردازد.
به این دلیل است كه مردم ما با هوشیاری تمام در تظاهرات می‌گفتند نترسید، نترسید ما همه با هم هستیم. الان این شعار را ارتقا داده اند خطاب به مزدوران رژیم می‌گویند بترسید! بترسد! ما همه با هم هستیم.
بنا‌براین رژیم وقتی پیكر شهیدی را كه شكنجه كرده به خانواده‌اش می‌دهد، قبل از هرچیز می‌خواهد خانواده را ساكت كند و به آنها شوك وارد كند تا داد و فریاد آنها در نیاید و بعد هم جامعه را مرعوب کند. تنها راه مقابله با این قساوت و شقاوت رژیم، فریاد علیه این رژیم است و افشای جنایات آن و باید به همه اعلام كرد كه این سند جنایت رژیم است. شكنجه و اعدام ابزارهای رژیم برای استمرار حكومتش می‌باشد باید این ابزارها را از او گرفت. این ابزارها با فریادها و تظاهرات و نوشتن شكایت به مراجع بین المللی از رژیم گرفته می‌شود. یكی از اقدامات بسیار مؤثر علیه قتل و شكنجه رژیم، اقدامات خواهران و برادرانی است كه گذاشتن عكس شهدا در مقابل صورت خود نشان می‌دهند كه راه این شهدا ادامه دارد این یك اقدام بسیار شجاعانه علیه رژیم و برای به پشیزی نگرفتن سركوبهای رژیم و در نتیجه به لرزه انداختن تمامیت آن است.


پرسش: آیا با این موج دستگیری‌ها كه رژیم راه انداخته است می‌توان اعتراضات و اعتصابات و قیام را ادامه داد؟ چون آن طور كه مشخص است در ادامه هر اعتراضی رژیم اقدام به دستگیری و ضرب و جرح و شكنجه می‌كند؟

عباس داوری: همه مردم ما ۴دهه است كه این رژیم را تجربه كرده‌اند و می‌دانند كار این رژیم در مقابل هر حرف حقی، سركوب است. بنابراین مردم ما نسبت به شیوه‌های رژیم آشنا هستند ۱۲۰هزار شهید از جمله ۳۰هزار زندانیان قتل عام شده به دست این رژیم، و می‌دانند كه وسایل و ابزار رژیم برای ادامه حیات ننگین خود دستگیری و ضرب و شتم است یعنی مردم ما با چشمان باز به مصاف این رژیم رفته و می‌روند چون رژیم هیچ روزنه‌ای برای یك زندگی معمولی برای مردم ما نگذاشته است. مردمی كه اعضای بدن خود را می فروشند، مرد و یا زنی كه نمی‌تواند غذای فرزندش را تأمین كند مردمی كه در كارتون و گورها می‌خوابند آیا شكنجه نمی‌شوند؟ هر روز و هر ساعت مردم ما توسط این رژیم شكنجه می‌شوند. آیا كارگرانی كه از ۴ ماه تا یك سال و نیم حقوق نگرفته‌اند شكنجه نمی‌شوند آیا معلمان ما شكنجه نمی‌شوند آیا میلیونها خانواده كه سپرده‌های آنها غارت شده، شكنجه نمی‌شوند؟ نفس كشیدن در زیر حاكمیت سراپا جنایت این رژیم، شكنجه است. پس مردم اینها را می‌دانند بنابراین مردم ما با چشم باز به مصاف این رژیم آمده‌اند آیا روزی هست كه تجمعات و اعتراضات علیه این رژیم در شهرهای مختلف ایران وجود نداشته باشد؟ مردم ما اراده كرده‌اند كه این رژیم را به زباله دان تاریخ بفرستند بنابراین تظاهرات وقیام تا آن روز ادامه خواهد داشت.


پرسش: مقامات رژیم می‌گویند كه از سلاح در صحنه تظاهرات استفاده نكردیم معنی این حرف چیه؟

عباس داوری: معنی این حرف این نیست كه رژیم سركوب نمی‌كند بلكه معنی این حرف ترس رژیم از اعتراضات و محكومیتهای بین‌المللی است. اكنون پس از شكست سیاست مماشات می‌بینیم كه مقامات كشورهای مختلف و همینطور پارلمانهای مختلف، به ویژه مقامات آمریكایی هر روز به این رژیم هشدار داده و رسما می‌گویند ما در كنار مردم ایران هستیم عفو‌ بین‌الملل و سایر ارگانهای بین‌المللی رژیم را زیر ذره بین نگهداشته‌اند. بنابراین رژیم با اعلام این كه از سلاح در صحنه استفاده نكرده‌ایم، دارد سفید سازی می‌كند و دارد برای خودش پوش درست می‌كند. بنابراین همه اقدامات سركوبگرانه رژیم مانند دستگیری، ضرب و شتم و ریختن به خانه‌ها را باید در همه جا افشا كرد. سركوب كه فقط شلیك تیر مستقیم نیست رژیم ضدبشری انواع و اقسام سركوبها را علیه مردم ما انجام می‌دهد.


پرسش: برای مقابله با این اقدامات سركوبگرانه رژیم چكار باید كرد؟

عباس داوری: شما دیده و تجربه كرده‌اید كه رژیم فقط زبان زور می‌فهمد. یعنی باید از صحنه شروع كرد و تمركز و وحدت با همه تظاهر كنندگان از همان اول نگذاشت كه رژیم كسی را دستگیر كند. وقتی رژیم كسانی را مثل الان دستگیر كرده باید با فریادهای خود به سركوبگری رژیم تهاجم كنید، نمونه‌های سركوب را در جامعه بازگو كنید، برای آزادی دستگیر شدگان در مقابل زندانها تجمع كنید در ادارات در دانشكده‌ها در مدارس شما خواهان آزادی دستگیرشدگان همكاران خود باشید مثل دانشجویان كه اطلاعیه داده‌اند كه تا آزادی همه دانشجویان دستگیر شده از پا نخواهید نشست. یعنی رژیم باید بداند كه شما هر اقدامی برای آزادی زندانیان انجام خواهید داد، اینها اقدامات بسیار بازدارنده در مقابل سركوبهای رژیم است.


پرسش: متاسفانه جریان تظاهرات رهبر خوبی نداره. چه کسی رهبر خوبی برای تظاهرات از طیف مصدق چی‌ها هستش؟ درباره مجاهدین رژیم خیلی تبلیغات منفی می‌کند.

عباس داوری: در سؤال شما خیلی مشخص است كه شما دنبال حل مسئله‌ی مردم هستید اما از طرف دیگر، تبلیغات و شیطانسازیهای رژیم را نباید به پشیزی گرفت. باور كنید شخص خمینی و اعوان و انصار آن، علیه رهبری ما بطور علنی از نیمه سال ۱۳۵۸، حرفها و اتهاماتی زده و می‌زند كه انسان شاخ در می‌آورد كه چطوری كسی كه ۸۰سال دارد، خودش را مرجع می‌داند دروغهایی به این بزرگی می‌گوید. آیا كنار دستی‌های او نمی‌گویند آدم حسابی چرا اینقدر دروغ می‌گویی. معلوم است که از شیطانسازی هیچكس خوشش نمی‌آید اما وقتی دشمن غداری مانند رژیم ولایت فقیه كه ضدعالی‌ترین منافع مردم ما است، شیطان‌سازی می‌کند، نباید از میدان بدر رفت. در میدان می‌مانیم پاسخش را می‌دهیم، دروغگویی او را افشا می‌كنیم. بنابراین از این كه رژیم به سمبلهای ما توهین می‌كند، اینقدر بهم نریزید كه فكر كنید حرفهای رژیم خریداری دارد. به جوانان ایران زمین نگاه كنید كه چگونه امید خودشان به آزادی و رهایی با مریم رجوی گره می‌زنند. مصدق رهبر شایسته تاریخ ایران است، ای برادران و خواهران، ورثه سیاسی دكتر محمد مصدق كسی جز همین شورای ملی مقاومت ایران نیست. این حرف امروز ما نیست! شما به دفاعیه‌های برادر مسعود در زندان شاه [۲۷ بهمن ۱۳۵۱] نگاه كنید، دچار این لحظه خواهید شد که در ضرب‌المثل معروف می‌گه «آب در كوزه و ما تشنه لبان می‌گردیم». چرا كه این دشمن به چشمان ما خاك پاشیده است. [دفاعیات مسعود رجوی]


پرسش: من دوتا سوال دارم: اول اینکه آیا فقط با تظاهرات مسالمت آمیز این رژیم نابود می‌شه؟ چرا تمامی گروه‌های اپوزیسیون اعم از مجاهدین و سلطنت طلب‌ها برای براندازی باهم متحد نمی‌شن و همکاری نمی‌کنن؟ بالاخره هر دو گروه در براندازی اتفاق نظر دارند.

عباس داوری: طبعا نحوه‌ی برخورد این رژیم با تظاهرات مردم است كه به قیام كنندگان می‌گوید چگونه برای احقاق حقوقشون با رژیم برخورد کنند. قطعا قیام كنندگان فقط حقوق به یغما رفته خودشان را می‌خواهند اما این رژیم است كه با سرکوب، شیوه‌های دیگر را به مردم تحمیل می‌كند.
در مورد سؤال دوم شما باید بگویم كه خلق ایران ۴۰سال پیش سلطنت را تعیین تكیلف كرده‌اند، فقط و فقط مردم جمهوری می‌خواهند كه رأی مردم در آن تعیین كننده همه چیز است. شما حتما پیام شماره ۵ برادر مسعود رجوی را خوانده‌اید كه مردم ایران راه حلهای ارتجاعی استعماری را قبول ندارند. زیرا همه می‌دانند سلطنت كه جدی نیست، بهانه است، هدف نگهداشتن این رژیم ضدبشری و پس زدن یگانه آلترناتیو دمكراتیك این رژیم است. ما نباید كه به حرف آنها پس از یك قرن مبارزه علیه شیخ و شاه و این همه شهیدی که مردم ایران داده‌اند و اینهمه رنجی که كشیده‌اند وقعی بگذاریم، اینها تلاشهای مذبوحانه استعمار و ارتجاعه برای حفظ همین رژیم ولایت فقیه، حتما هوشیار باشید كه موضوع سلطنت در ایران نه جدی است و نه واقعی، موضوع نگهداشتن این رژیم است من درخواست می‌كنم كه پیام شماره ۵ برادر مسعود را حتما بخوانید. [مسعود رجوی رهبر مقاومت ایران- پیام شماره ۵]


پرسش: روحانی چند روز قبل آمد و خودش رو مدعی خامنه‌ای کرد و گفت که چرا اینترنت را فیلتر می‌کنن و انگار کس دیگه‌ای این کار را کرده سئوالم اینه که هدف روحانی از این کار چیه؟


عباس داوری: روحانی شیاد یك دروغگوی وقیح است مگر فیلتر را وزیر ارتباطات همین آخوند شیاد نكرده؟ روحانی می‌داند كه مردم چه قدر از فیلتر كردن متنفر هستند. همچنین می‌داند كه دولتها و پارلمانهای كشورهای دیگر این فیلتر كردن را محكوم كرده‌اند هدف روحانی روشن است كه بگوید من این كار را نكرده‌ام چون واقعا بسیار زشت است. باید به این آخوند شیاد گفت مردم می‌دانند شما سر و ته یك كرباس هستید در سركوب مردم مشترك هستید. اگر راست می‌گوید چرا در حكومتی كه او رئیس جمهورش است اینهمه جنایت و شكنجه می شود ۳۰۰۰ اعدام در دوران او انجام شده است؟


پرسش: سلام و خدا قوت... عطف به کنفرانس برادر رحمان درباره قیام که گفتند با توجه به گروهبندی و طیف بندیهایی که در ایران هست نیاز به اتحاد هست نمی‌دونم چطور می‌شه طیف بندیهای کنونی ایران رو بگین چون اشاره شد به اینکه خیلی گسترده و وسیع هست یا اگه تو کنفرانسها نمی‌گنجه که دیگه هیچ.. تشکر از شما.

عباس داوری: وقتی صحبت از وحدت می‌کنیم، وحدت نیروها برای ما که اصل است، بنابراین باید به این اصل متعهد باشیم، فرض کنید یک اقلیتی بسیار کم باشد، چون کم هستند حقوق آنها که منتفی نمی‌شود آنها حقوقی دارند که باید آنرا رعایت کرد. این را باید در وحدت مردم ایران تبیین کنیم، مثلا اقلیت زردشتی مگر اندک بودن آنها حقوق آنها را منتفی می‌کند؟ خیر! باید حقوق آنها تصریح و تأکید شود این اصل وحدت ملی است که توضیح دادم.


پرسش: چرا مردم تبریز دیر قیام کردند؟


عباس داوری: راستش من هم تبریزی هستم و از اینکه مردم ایران در شهرهای مختلف به این توجه دارند نشون دهنده جایگاه تبریز است و انتظارات مردم هم بسیار به حق است چون در صد سال گذشته در تمامی سرفصل‌ها و جنبش‌ها مردم تبریز نقش تعیین کننده داشتند. اما ببینید این رژیم یک رژیم دجالی است که با تفرقه انداختن بین اقوام اهداف خودش رو پیش می‌بره به همه ملیت‌ها توهین می‌کنه اگر دریاچه ارومیه خشک شده مگر زاینده رود را خشک نکرده؟‌ مگر کارون به این وضعیت نیفتاده؟ مگر تالابهای شمال را خشک نکرده؟ کجا را سالم گذاشت؟ پس بنابراین رژیم کارش تفرقه انداختن بین اقوام و ملیت‌هاست نباید در دام آن افتاد هر جا با توهین به ملیتی مواجه شدید جوابش «مرگ بر خامنه‌ای و اصل ولایت فقیه» است. ایران زمین زیباترین وطن ما متعلق به همه ملیتهای ایرانی است.

در همین زمینه:

اعتراضات؛ کانون فعال قیام
چرا شعار مردم در قیام شده «مرگ بر خامنه‌ای روحانی»؟
سرنوشت برجام؛ سرنوشت رژیم
قیام سراسری یك صدا علیه رژیم ولایت فقیه
رژیم سردرگم در برابر آتشفشان قیام

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

محیطهایی که در آن کنفرانس زنده همزمان پخش می شود:

تلگرام کنفرانس زنده ایران آزاد


https://t.me/conference96

اینستاگرام
https://www.instagram.com/iran_azadi_e

تویتر ایران آزادی
https://twitter.com/iranazadi1395

پيچ فیس بوك ایران آزادی
https://www.facebook.com/IranAzadie/

یوتیوپ
https://www.youtube.com/c/IranAzadi

نوشتن دیدگاه