دبیرخانه‌ی شورای ملی مقاومت ایران در پنجاهمین اطلاعیه‌اش درباره قیام ایران به تاریخ ۱ بهمن ۹۶ به حرکت‌های اعتراضی صورت گرفته توسط اقشار مختلف مردم ایران در استمرار قیام پرداخت:

رباط کریم

«روز شنبه ۳۰دی جمعی از مردم رباط کریم (استان تهران) علیه گرانی دست به اعتراض زدند. تجمع‌کنندگان که بخش مهمی از آنها زنان بودند، شعار می‌دادند: حسین حسین شعارشون، دزدی افتخارشون؛ عزا عزاست امروز روز عزاست امروز، زندگی ما مردم روی هواست امروز؛ مأموران جنایتکار نیروی انتظامی برای ارعاب مردم و پراکنده ساختن آنها، یک خانم غارت شده را با خودرو زیر گرفتند. شیوه جنایتکارانه‌یی که در اولین روزهای قیام نیز در اهواز انجام شد و جانیان با کامیون روی مردم رفتند.»

اهواز

«در همان روز، در اهواز کشاورزان محرومی که زمینهایشان با وعده‌های دروغین توسط رژیم غارت شده در مقابل شرکت توسعه نیشکر امیرکبیر در اهواز دست به اعتراض زدند. آنها خواستار کار روی زمینهای به‌غارت رفته خود هستند. مزدوران گارد ضدشورش با باتون آنها را مورد حمله قرار دادند.»

بندر ماهشهر

«هم‌چنین جمعی از کارگران شهرداری بندر ماهشهر در اعتراض به پرداخت نشدن ماهها حقوق‌شان مقابل در شهرداری این شهر تجمع کردند.»

ملایر

«تجمع اعتراضی جمعی از کارگران کارخانه کیان کرد در شهرستان ملایر که از هفته پیش در اعتراض به پرداخت نشدن شش ماه حقوق عقب‌افتاده و پرداخت نشدن عیدی سالهای ۹۵و ۹۶آغاز شد، هم‌چنان ادامه دارد.»

اطلاعیه شوار می‌افزاید که «روز پنجشنبه ۲۸دی نیز اعتراضات اقشار محروم و ستمدیده در نقاط مختلف کشور ادامه یافت:»

قم

«جوانان دلیر قم بنر بزرگی از خامنه‌ای جلاد را در بلوار حمزه سیدالشهداء نزدیک پمپ گازِ پارسیان به آتش کشیدند.

اصفهان

«جمعی از مردم و جوانان در اصفهان در خیابان نظر این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند. این تجمع مورد حمله مزدوران قرار گرفت و به درگیری کشیده شد.»

سردشت

«به‌دنبال شلیک مزدوران پاسگاه روستای بیتوش از توابع سردشت به شش رأس اسب کاسبکاران و کولبران زحمتکش این روستا، اهالی محروم بیتوش به این پاسگاه که به «قاتل کولبران» معروف است حمله کردند و با مزدوران درگیر شدند و مدارک و اسناد آن را با خود بردند.»

تهران

«غارت‌شدگان مؤسسه حکومتی کاسپین در اعتراض به غارت سرمایه‌هایشان در مقابل شعبه آن در سعادت‌آباد تهران تجمع کردند و به سوی آن تخم مرغ پرتاب کردند. آنها شعار می‌دادند: «مرگ بر دزد» و «کاسپین دزدی کرده دولت حمایت کرده».

قزوین

«اعتراض کارگران ایران قوطی در قزوین نیز که هفته گذشته در اعتراض به پرداخت نشدن ۹ماه حقوق و مزایایشان آغاز شد، هم‌چنان ادامه دارد.»

اهواز

«در اهواز حدود هزار تن از مردم در مراسم یادبود آریا روزبهی بابادی شرکت کردند. او در روز ۲۰دی توسط عوامل اطلاعاتی رژیم دستگیر شد آدمکشان وزارت اطلاعات پیکر او را پس از شهادت به رودخانه کارون انداختند .

اراک

«مردم اراک نیز با شرکت در مراسم یادبود شهاب ابطحی، ۲۰ساله، یاد این جانباخته راه آزادی مردم را گرامی داشتند.»

سنندج

«مراسم بزرگداشت فرزندان دلیر مردم سنندج سارو قهرمانی ۲۴ساله و کیانوش زندی ۲۶ساله نیز به‌رغم حضور فشرده لباس‌شخصیها و عوامل اطلاعاتی ر‌ژیم بر سر مزار آنها با شرکت گسترده مردم برگزار شد.»

چالوس

«مراسم یادبود علی پولادی جوان ۲۶ساله اهل روستای گویتر از توابع چالوس نیز در روز ۲۸دی با شرکت انبوه مردم این منطقه برگزار شد. فریاد دادخواهی مادر داغدارش جمعیت را به‌شدت تحت تأثیر قرار داد. او می‌گفت چرا بچه مرا کشتند. بچه من سالم بود. مأموران بچه مرا بردند و کشتند. می‌دانم که دوستانش انتقام پسر مرا خواهند گرفت.
علی پولادی در شامگاه ۲۲دی (۱۲ژانویه) دستگیر و ساعتهایی بعد در زیر شکنجه جانیان نیروی انتظامی کشته شد و صبح روز بعد دژخیمان خبر فوت او را به خانواده‌اش دادند. مدیرکل پزشکی قانونی مازندران در یک دروغ رسوا مدعی شد علی پولادی یک ماه پیش به‌علت تصادف از ناحیه سر دچار جراحت شدید شده بود. کارگزاران رژیم هم‌چنین مدعی ابتلای او به صرع و فوت او بر اثر سکته قلبی شدند. اما خانواده او گفتند او در هنگام دستگیری از سلامت کامل برخوردار بوده است. برخورد توهین‌آمیز و سرکوبگرانه دژخیمان اداره آگاهی چالوس، به هنگام تحویل پیکر شهید، با خانواده و همشهریان داغدار او به درگیری بین آنها منجر شد.»

در همین زمینه:

ششمین روز قیام ایران و ۳۰ شهید تا پایان روز پنجم
دهمین روز قیام در اطلاعیه مقاومت ایران
شهادت زیر شکنجه یا خودکشی؟!

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه