معاون وزیر خزانه داری آمریکا تشریح کرد که قرار گرفتن سپاه در لیست تروریستی چه پیامدهایی برای آن به همراه دارد.

شکست سیاست مماشات 

هواداران سیاست مماشات در رابطه با خلافت اسلامی!، بعد از سخنرانی اعلام استراتژی جدید آمریکا توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور، کوشیدند تا منکر قرار گرفتن سپاه در لیست تروریستی آمریکا بشوند، آنها به عمد از اصطلاح «تحریم» استفاده می‌کنند، تا مانع از اعلام رسمی شکست سیاست مماشات شوند.

حامیان تروریسم 

سیگال ماندلکر، معاون وزیر خزانه‌ داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی، طی یک سخنرانی به تاریخ دوشنبه ۲۴ مهر گفت: «در همان روز سخنرانی پرزیدنت ترامپ در مورد استراتژی جدید ایالات متحده در برابر ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر اساس فرمان اجرایی ۱۳۲۲۴ در فهرست حامیان تروریسم قرار گرفت.»

اقدامات بیشتر

سیگال ماندلکر افزود: «رئیس جمهوری به وزارت خزانه داری این اختیار را داده است که اقدامات بیشتری علیه مقام‌ها و ماموران سپاه پاسداران و عوامل وابسته به آن در ماه جاری اتخاد نماید.»

ماهیت شرارت‌بار

معاون وزیر خزانه داری آمریکا افزود که لیست گذاری سپاه نشان دهنده‌ی «ماهیت شرارت‌بار» آن است، ماهیتی که «کمک کرده ایران در صدر حامیان دولتی تروریسم در جهان باشد.»
سیگال ماندلکر تصریح کرد که سپاه «از یک ساختار سازمانی برخوردار است که به آنها امکان می‌دهد افراطگرایی ستیزه جویانه خود را به سراسر جهان صادر کنند.» او افزود که سپاه «اسلحه اصلی رژیم ایران برای رسیدن به اهداف افراطی خود بوده و رگ حیات حزب الله (لبنان)، رژیم سوریه، حوثی‌های یمن، گروه‌های شبه نظامی شیعه در عراق، و دیگران است.»

نقش اقتصادی

سیگال ماندلکر به نقش اقتصادی سپاه نیز پرداخت و کنترل سپاه «بر بخش عمده‌ای از اقتصاد ایران» را مورد تایید قرارداد که به آن «توانایی بیشتر» برای حمایت از گروه‌های تروریستی را می‌دهد. معاون وزیر خزانه داری آمریکا تاکید کرد که «به منظور قطع منابع مالی که سپاه برای گسترش بی‌ثباتی نیاز دارد، ما باید با همپیمانان و شرکایمان، از جمله در بخش خصوصی، همکاری کنیم.» زیرا «ما همواره از رفتارهای بدخواهانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، میزان دخالت آن در اقتصاد ایران، و نبود شفافیت در آن سازمان ابراز نگرانی کرده‌ایم. گفته‌ایم که سپاه همچنان جزئی از اقتصاد ایران است، از جمله در بخش انرژی، فعالیت‌های عمرانی، معادن، و حوزه‌های دفاعی.»

دامنه تحریم‌ها

سیگال ماندلکر بدون هیچ پرده پوشی اعلام کرد که جنگ آمریکا با «فعالیت‌های بدخواهانه» خلافت اسلامی! تنها به سپاه محدود نخواهد شد، و «سایر نهادهای قدرت حکومتی در ایران که به بی‌ثباتی و حمایت از تروریسم دامن می‌زنند» نیز مورد هدف قرار خواهد گرفت.

FATF

از جمله مواردی که خلافت اسلامی! در رابطه با آن تحت فشار قرار گرفته است، «اجرای یک برنامه سخت‌گیرانه و دقیق به منظور مقابله با پولشویی و حمایت مالی از تروریسم» می‌باشد تا «مجبور شود یا دست از فساد و حمایت از تروریسم بر دارد، یا از نظام مالی بین المللی کنار گذاشته شود.»
معاون وزیر خزانه داری آمریکا به تعهدات نظام مقدس! در قبال FATF اشاره کرد و گفت: «ما به مسئول دانستن ایران برای اجرای طرح عملیاتی خود در گروه ویژه اقدام مالی (FATF) ادامه می‌دهیم و اگر از تعهدات خود در آن برنامه کوتاهی کند، از گروه ویژه اقدام مالی خواهیم خواست تا تدابیر تنبیهی را بار دیگر اتخاذ کند. تا زمانی که ایران نتواند به طور مناسب حمایت مالی از تروریسم را جرم تلقی کند، باید در فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی باقی بماند.» [صدای آمریکا ۲۵ مهر ۹۶]
تعهد خلافت اسلامی! در برابر FATF باعث شد تا جناح خامنه‌ای، جناح روحانی را به تحریم سپاه در داخل مرزهای کشور و توسط نظام بانکی آن محکوم کند؛ موضوعی که زمینه‌ی افزایش تنش‌های داخلی در درون نظام شده است. [FATF و اعتراف روحانی به تروریسم]

در همین زمینه:

تحویل سلیمانی توسط ظریف به... !
سپاه در کدام لیست تروریستی قرار دارد؟
لیست‌گذاری سپاه، و آشفتگی خامنه‌ای
ترامپ در سخنرانی اعلام استراتژی جدید، درباره‌ی برجام چه گفت؟
سخنرانی ترامپ درباره استراتژی جدید آمریکا علیه خلافت اسلامی!

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه